הצל"ש הראשון

צלש-ראשוןסג"ם עמי רדיאן ישב ליד נהג הג'יפ, כשמאחוריו זוג צעירים מצרעה, שעשו את ירח הדבש שלהם במסע הרפתקאות. בק"מ ה-50, עלה הג'יפ על מארב אויב. אש האויב פגעה בנערה, במושב מאחור, שנשטפה בדם וזעקה מכאב, הנהג נפצע בזרועו. הבעל הטרי נתקף בהלם. עמי השתלט על ההגה, סובב את הג'יפ לעבר מצוק גבוה בשטח מת והרכב נבלם בקיר. הוא גילה את הבדואים-האורבים במרחק של כמאה מטר ממנו, הוריד במהירות את המקלע מהג'יפ, הציב אותו על הקרקע וירה צרורות לעבר הגבעה.

אדם מול הטנק

tankאותה שעה הבחין מישהו בטנק מסורבל, שנע בכבדות על קו האופק. לרגע נעצר, ואחר כך שוב המשיך לנוע, כשהוא משלים מעין מעגל סביב תחנת האיסוף."זה מצרי!", שאג מישהו, "זה בטוח מצרי!"הטנק נעצר. מפקדו הבחין, כנראה, בריכוזי הרכב של תחנת האיסוף. הכל קפאו בעמדותיהם. ואז, לאט-לאט, נראה קנהו של הטנק מסתובב לעבר המקום, ממנו צפו בו האנשים. ששת הצנחנים, שהגיעו קודם לכן בזחל"מ, התעשתו ראשונים.

גשר חי

bridgeבליל ה-5 ביוני 1967, בקרב על מתחם אום כתף, היה טוראי עזרא וישניא אחד מצוות הפריצה של מחלקתו. בשעת הפריצה נפצע בשתי רגליו במספר צרורות. על אף פצעיו הקשים שכב על הגדר וצעק לעבר חבריו: "דרכו עלי ועברו". אנשי הפלוגה עברו עליו לתוך המתחם ורק לאחר מכן נחבש ופונה.