גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

סמל ראשון

אביב מור

תאריך הנפילה  א' תשרי תשנ"ו

25.09.1995

בגיל  20

מנוחה אחרונה בבית העלמין

חיפה (צבאי)

אזור: ג חלקה: 2 שורה: 5 קבר : 1

 

סיפור החיים של סמל ראשון אביב מור

514413

מור, אביב

בן חוה ומיכאל. נולד ביום ט"ו בניסן תשל"ה (27.3.1975) בחיפה. אביב נולד בפסח, חג האביב, ולכן נקרא שמו אביב. כבר בילדותו היה יוצא דופן ביופיו, חייכן ומאיר פנים לכולם. כשגדל, היה לנער בעל אישיות מגובשת והחלטית, שהצטיינה בכושר מנהיגות טבעי וסוחף, ויחד עם זאת רגישה מאוד. את לימודיו החל בבית-הספר היסודי "תל חי", המשיך בבית-הספר התיכון עירוני ג', וסיים בבית-הספר התיכון בסמ"ת בחיפה.

בתחילת אוגוסט 1993 גויס אביב לצה"ל והוצב בגדוד של חטיבת הנח"ל. לאחר שסיים קורס סמלים, שירת כסמל מחלקה בפלוגה המסייעת. הוא אהב את שירותו הצבאי והיה גאה בכל אשר ביצע במהלך השירות בצה"ל. היה נערץ על פקודיו וזכה להערכתם הרבה של מפקדיו.

אביב נפל בקרב בלבנון בראש השנה, ביום א' בתשרי תשנ"ו (25.9.1995), בפעילות הביטחון השוטף במוצב "כרכום". הוא נפגע מאש מרגמות שנורתה על המוצב ונפטר במהלך הפינוי במסוק. יחד עמו נהרג רב"ט אורי דוד. לאחר מותו הועלה אביב לדרגת סמל ראשון. בן עשרים שנה היה בנופלו. אביב הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בחיפה. השאיר אחריו הורים ואח - קובי.

במכתבו של מפקד הגדוד למשפחה צוינה דרכו של אביב במסלול שירותו הצבאי, עד היותו לסמל מחלקת מרגמות גדודי, "תפקיד שביצע - כדרכו בצבא - בהצלחה ובהצטיינות. ...מעבר לאחריותו כמפקד ומעבר למקצועיותו הרבה, בלטו אצל אביב תכונות של שמחת חיים ואהבת רעים. לחייליו היה מפקד וחבר, שידע לתמוך ולעזור ברגעים קשים."

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן