גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

רב טוראי

אלי פרסמן

תאריך הנפילה  ג' תמוז תשמ"ב

24.06.1982

בגיל  24

מנוחה אחרונה בבית העלמין

הר הרצל (צבאי)

אזור: א חלקה: 21 שורה: 6 קבר : 8

 

סיפור החיים של רב טוראי אלי פרסמן

510037

פרסמן (פרם), אלי

בן ליליאן ומשה, נולד ביום ג' באייר תשי"ח (23.4.1958) בצרפת. בבית הוריו ספג את רוח הציונות. בארץ הולדתו למד בבית-ספר יסודי ובבית-ספר תיכון. בשנת 1978, בגיל 20, עלה ארצה. תחילה למד במכון "מעינות" עברית ויהדות ואחרי כן למד באוניברסיטה העברית. הוא סיים את לימודיו כבוגר החוגים לכלכלה ולסטטיסטיקה.

במאי 1980 התגייס לצה"ל ושירת בחיל הרגלים. הוא עבר אימוני טירונות ובאוקטובר 1981 הועלה לדרגת רב"ט. אלי השתקע, יחד עם שלושה מחבריו, אף הם עולים מצרפת, בתקוע שביהודה, שם נשא לאשה את יעל, שעלתה גם היא מצרפת. הוא שימש ספרן בספריית הישוב.

ביום-הראשון למבצע שלום הגליל, אף שלא גויס רשמית למילואים, יצא אלי לחפש את פלוגתו בשטח. הוא לחם בקרבות הקשים בבקעת הלבנון והתקדם עם יחידתו לציר ביירות-דמשק. ביום ג' בתמוז תשמ"ב (24.6.1982), בעת הפגזה סורית כבדה, נחת פגז ליד הנגמ"ש בו נסע. בהתפוצצות נהרג אלי. בן 24 היה במותו. הוא הובא למנוחות בהר הרצל בירושלים. הניח אחרו רעיה, פעוט בן חודשיים, הורים ואחות.

שר הביטחון אריאל שרון כתב עליו במכתב תנחומים לאשתו: "רב-טוראי אלי פרסמן נתן את חייו למען מולדתו. הוא נפל בקרב בבקעת הלבנון בציר ביירות-דמשק. אלי שירת בחיל-הרגלים. היה חייל בעל מוטיבציה גבוהה, נכון לשרת את עמו בכל עת, התבלט בדבקותו בביצוע משימות ומטרות שנקבעו לו".

מפקד יחידתו כתב לאשתו: "בעלך אלי נפל בעת מילוי תפקידו בקרב הבקעה באיזור כביש ביירות-דמשק. אלי הצטיין בדבקותו הרבה במטרות שעמדו לנגד עיניו. מפליאה עקשנותו לעבור את הטירונות, למרות קשיי השפה והשוני בתרבות שבהם נפגש. הוא לא ויתר על זכותו להשתתף במלחמה, באותה עקשנות האופיינית לו. הוא לחם עד שנפל".

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן