גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

אלן סובר

תאריך הנפילה  י"א אייר תשמ"ב

04.05.1982

בגיל  21

מנוחה אחרונה בבית העלמין

SWHC Cemetery, UK

Section C Row 12 Grave number 700

 

סיפור החיים של טוראי אלן סובר

98736

סובר, אלן (אהרן)

בן פיי וליאונרד, נולד ביום י"ח בטבת תשכ"ב (25.12.1961) באנגליה. הוא השלים את לימודיו התיכוניים באנגליה, והיה חבר תנועת בני-עקיבא, שבה קיבל חינוך מסורתי ולאומי. אלן הצטרף לגרעין נח"ל ועמו עלה ארצה ביולי 1980. הוא התיישב בקיבוץ שדה-אליהו שבעמק בית-שאן, המשתייך לתנועת הפועל המזרחי.

בפברואר 1981 התגייס לצה"ל והוכר כחייל בודד. אלן שירת בגרעין נח"ל. למד עברית באולפן, השלים אימוני טירונות והוצב עם יחידתו בגבול הצפון.

ביום י"א באייר תשמ"ב (4.5.1982) היה בדרכו לשוב מחופשה בקיבוצו ליחידתו, שהיתה מוצבת בעמדה קדמית בדרום לבנון. הוא נסע במכונית צבאית לכיוון ראש הניקרה. ליד הכפר עלמה אירעה תאונה, המכונית התהפכה ואילן נהרג. בן 21 היה במותו. לפי בקשת משפחתו הועברה גופתו לקבורה באנגליה, ארץ מוצאו. הוא השאיר אחריו הורים ושתי אחיות.

מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "מותו הטרגי של אהרן (אלן) גדע מערכת עשייה גדושת תוכן ועניין, מערכת שהיתה בראשיתה. הוא היה יהודי מאמין וחם, ציוני נלהב, שהאמין בכל רמ"ח אבריו בהגשמת הציונות. התרשמתי מאלן שהיה קודם-כל בן-אדם. תמיד ביקש את התפקידים הקשים ביותר לעצמו וביצע אותם ללא דופי. התעניין בכל הסובב אותו, חקר כל בעיה ביסודיות. הוא ראה את שירותו בצה"ל, את התיישבותו בקיבוץ, כיעוד להגשמת הציונות והאמין בכל לבו בדרכו".

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן