גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

אסף אלדר

תאריך הנפילה  י"ב אייר תש"ן

07.05.1990

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

ראשון לציון (צבאי)

אזור: חלקה: 6 שורה: 1 קבר : 4

 

סיפור החיים של טוראי אסף אלדר

512326

אלדר, אסף (אסי)

בן פנינה ומנחם. נולד ביום כ"ד בחשוון תשל"ב (12.11.1971) בראשון לציון וגדל והתחנך בה. הוא למד בבית-הספר היסודי 'שלמון', המשיך בחטיבת-הביניים 'מעיין' והשלים את לימודיו התיכוניים בבית-הספר 'עמית' במגמה ביולוגית. אסי היה ספורטאי מוכשר. בחמש שנות פעילותו ב'מכבי ראשון לציון' עסק באתליטיקה קלה: קפיצה לרוחק וקרב-רב. הוא הצטיין בהדיפת דיסקוס, כידון וכדור ברזל, וזכה באליפות הנוער בארץ בתחומים אלה. כשהיה בן שש-עשרה שבר אסי את השיא הארצי בזריקת דיסקוס. הוא השתתף בשתי מכביות, זו שנערכה בטורונטו וזו שנערכה בשיקגו, וזכה בהן בשלוש מדליות זהב על הישגיו בהדיפת כדור-ברזל ובמירוץ שליחים.

אסי הצטרף לשורות צה"ל בפברואר 1990, והחל באימוני הטירונות בגבעתי. במהלך הטירונות נמצא כי בריאותו לקויה, ועקב כך הורד הפרופיל הרפואי שלו. הוא הועבר לבסיס טירונות של הנח"ל, ולאחר ימים אחדים מצא בו את מותו.

אסף נפל בעת שירותו, ביום י"ב באייר תש"ן (7.5.1990), והובא למנוחת עולמים בבית-העלמין הצבאי בראשון לציון. בן שמונה-עשרה היה אסי במותו. השאיר הורים ואח - עמית.

קווים לדמותו של אסף העלתה מורתו בחטיבת-הביניים, במלאת 30 ימים למותו: "כשאני מנסה להעביר לנגד עיני את דמותו של אסי, מיד אני נזכרת בצחוקו המתגלגל, שהדביק את כולנו במהלך השיעורים, ובהערות הנבונות שנהג להשמיע - לא תמיד ברשות. אסף נראה כלפי חוץ נער אדיש, ציני ולעתים מחוספס, אך בנשמתו היה בעיני ילד תמים ורגיש." מורתו מצאה באישיותו של אסי שילוב מעניין של ספורטאי מצטיין בעל עירנות אינטלקטואלית, נער חכם ושובב.

הוא שירת בצבא זמן קצר ביותר, אך מספיק כדי שמפקדו יבחין בו שהיה חייל מסודר וממושמע, חבר טוב, וכי ביצע כל משימה שהוטלה עליו ביעילות ובהתמדה.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן