גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

סמל

אפרת סלמון

תאריך הנפילה  ד' תמוז תשנ"ב

05.07.1992

בגיל  20

מנוחה אחרונה בבית העלמין

מיתר (אזרחי)

אזור: חלקה: א' שורה: 3 קבר : 12

 

סיפור החיים של סמל אפרת סלמון

513464

סלמון, אפרת

בת פסיה ויהושע. נולדה ביום ט' בשבט התשל"ב (25.1.1972) בבאר שבע. למדה בבית-הספר היסודי רמב"ם בבאר שבע. אחרי-כן סיימה את לימודיה בבית-הספר התיכון המקיף הדתי ב' במגמה הריאלית-פיסיקלית.

לפני גיוסה לצה"ל השתלמה אפרת בקורס הדרכה של החברה להגנת הטבע. היא גויסה לצה"ל בראשית דצמבר 1990 והוצבה בחיל הכללי ביחידת מורות חיילות. לאחר הטירונות נשלחה למרכז לימודי שדה בקרית מלאכי בתפקיד מדריכה. להערכת המפקדת שלה היתה חיילת מצוינת מבחינת תפקוד ומשמעת, חברותית ונעימה. בסיכום ראיון עימה נכתב: "משקיעה, יוזמת ומתמידה. השתלבה יפה עם בנות שנה ב', שותפותיה לדירה". כשהתקרב מועד סיום שירותה הסדיר נרשמה באוניברסיטת בר אילן והתקבלה ללימודי משפטים.

ביום ד' בתמוז תשנ"ב (5.7.1992) נפלה אפרת בעת שירותה והובאה למנוחת-עולמים ביישוב מיתר.

במכתב תנחומים למשפחה כתבה המפקדת שלה: "אפרת שירתה ביחידתנו במשך כשנה וחצי. היא מילאה את תפקידה במסירות רבה, עם הרבה רצון, יוזמה ואחריות. אפרת אהבה מאוד את הטבע, ילדים ובני-אדם בכלל. היא היתה חברותית ואהבה לעזור לזולת. אפרת היתה יצירתית וכשרונית מאוד, וביצעה את תפקידה תמיד עם אהבה, רצון ורוח התנדבותית. אפרת אהבה את המסגרת הצבאית, בה היתה גאה לייצג את צה"ל בכבוד עד יומה האחרון".

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן