גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

סמל

אריה שטראוס

תאריך הנפילה  כ' סיון תשמ"ב

11.06.1982

בגיל  23

מנוחה אחרונה בבית העלמין

חיפה (צבאי)

אזור: ב חלקה: 5 שורה: 7 קבר : 1

 

סיפור החיים של סמל אריה שטראוס

98901

שטראוס, אריה-יהושע

בן רות ויצחק, נולד ביום כ"ה באדר א' תשי"ט (5.3.1959) בחיפה. אריה גדל במשפחה דתית, נאמנת לערכים לאומיים. הוא נקרא על-שם דודו, שנפל במלחמת הקוממיות. את ראשית חינוכו הוא קיבל בתלמוד-תורה בחיפה. אריה המשיך ללמוד בישיבה התיכונית בשעלבים, ולאחר שסיים את לימודיו התיכוניים עבר לישיבת-ההסדר "ישיבת הכותל", בעיר העתיקה בירושלים. הוא היה חבר בתנועת הנוער הדתית "עזרא", ושימש בה כמדריך וכמרכז. אריה הרבה להתנדב לביקורי חולים, קרא באוזניהם פרקי תפילה וזיכה אותם בשבתות ובמועדים בשמיעת קריאה בתורה ובמגילה. הוא היה זריז במעשי חסד ובמצוות-דת, עם זאת היה חובב ספורט, בעיקר כדורסל. אריה אהוב היה על חבריו ומקובל על הבריות.

בתקופת לימודיו בעיר העתיקה, הוא נשא אשה ובנה את ביתו. באותו זמן השתלם אריה ושימש כסוכן ביטוח, כדי לעבוד לפרנסת משפחתו. בעיר העתיקה נולד בנו יחידו.

ביולי 1978, הוא התגייס לצה"ל ושירת בחיל-השריון. הוא השתלם בקורסים אחדים, כתותחן, נהג-טנק ומש"ק-טנק, ובאפריל 1979 עלה לדרגת סמל.

במלחמת שלום הגליל, לחם אריה נגד הצבא הסורי באיזור סולטן יעקב. ביום כ' בסיוון תשמ"ב (11.6.1982), הוא נפגע מטיל סורי ונהרג. בן 23 שנים היה אריה במותו.

אריה-יהושע הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בחיפה. הוא השאיר אחריו רעיה, בן, הורים, שלוש אחיות ושני אחים.

שר הביטחון אריאל שרון כתב עליו למשפחתו: "הוא היה בעל השקפה דתית לאומית עמוקה, מקובל מאוד על חבריו, נלחם בצורה יוצאת מגדר הרגיל".

מפקד יחידתו כתב עליו: "העובדה שאריה שילב בשירותו גם לימוד תורה וגם שירות בחיל קרבי מלמדת ומעידה על כך שהתחנך על עקרונות ואידיאלים נעלים, שקיווה להגשים".

על-שמו הוכנס ספר תורה בבית-הכנסת "עזרא" בחיפה.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן