גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

גבריאל גרבר

תאריך הנפילה  כ"ה תשרי תשל"ו

30.09.1975

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

בני ברק-פונביץ

אזור: יד חלקה: שורה: קבר :

 

סיפור החיים של טוראי גבריאל גרבר

97026

גרבר, גבריאל

בן משה ורחל. נולד ביום י' בשבט תשט"ז (23.1.1956) בנירבאטור שבהונגריה. כשהיה בן פחות משנה, עלתה המשפחה לארץ, לאחר שקיבלה אשרת-יציאה שנכספה אליה ופעלה למענה שנים רבות. טלטולי-הדרך בגיל הרך ושינוי האקלים השפיעו לרעה על בריאותו של גבריאל אך לא חלפו אלא חודשים-מספר והוא חזר לאיתנו והפך לילד ערני ושובב. המשפחה, שהשתקעה בבאר-שבע, היתה שומרת מצוות, והנער נשלח תחילה לבית-הספר של החינוך העצמאי בבאר-שבע ולאחר-מכן לישיבות 'אור ישראל' בפתח- תקוה ו'שבט סופר פרסבורג' בירושלים. אולם הפרדה הממושכת מן הבית הכבידה על הנער הרגיש, ואז הועבר לישיבה הקרובה 'תושיה' בתפרח שליד באר-שבע.

לפני גיוסו לצה"ל עוד הפסיק גבריאל ללמוד הנהלת-חשבונות - כדי שיהיה בידו מקור- פרנסה בעתיד. הוא נתקבל כפקיד במועצה הדתית בבאר-שבע והיה אהוב מאוד על צוות העובדים שעבד עמם.

גבריאל בחר לשרת בנח"ל והצטרף לגרעין 'מודיעין' של התנועה החינוכית-דתית 'עזרא', שזה זמן-מה נמנה עם חבריה. הוא נכנס ל'קלט' בסוף חודש יולי 1973. בפרוס מלחמת יום- הכיפורים עוד היה בטירונות, והוא הועלה עם חבריו לרמת-הגולן לסייע בהעמסת נשק. נוסף על קורס לרובאים עבר גם קורס למפעילי-מקלעים. הוא צוין כחייל טוב וממושמע.

בתום משך האימונים הועבר גבריאל לשל"ת בקיבוץ הדתי חפץ-חיים. הוא אהב את הקיבוץ, את עבודת-השדה ואת סגנון-החיים בו. קשר קשרי-רעות הדוקים עם חבריו לגרעין וחילק עמם את שמחותיו ואת דאגותיו. נגזר עליו לחלק עם כמה מהם גם את גורלו המר. הוא נפל בעת שירותו, ביום כ"ה בתשרי תשל"ו (30.9.1975). הובא למנוחת-עולמים בבית- העלמין זכרון-מאיר שבבני-ברק. השאיר אחריו הורים, שני אחים ושתי אחיות.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן