גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

רב טוראי

גיורא-אשר טרטנר

תאריך הנפילה  ט"ו טבת תשל"ד

09.01.1974

בגיל  20

מנוחה אחרונה בבית העלמין

שבי ציון

אזור: חלקה: 1 שורה: 2 קבר : 1

 

סיפור החיים של רב טוראי גיורא-אשר טרטנר

95937

טרטנר, גיורא-אשר

גיורא, בן רבקה ושמואל, נולד ביום ד' באב תשי"ד (4.8.1954) בשבי-ציון. הוא סיים את לימודיו היסודיים בבית-הספר "רמב"ם" בנהריה ואחר-כך עבר לבית-הספר התיכון "יבנה" בחיפה וסיים את לימודיו התיכוניים במגמה הריאלית. בתקופת לימודיו בבית-הספר התיכון היה פעיל בגדנ"ע. הוא היה חובב מוסיקה והיטיב לנגן בקלרנית. גיורא, שהיה נער תמיר ויפה-תואר, נמנה עם חברי תנועת "בני-עקיבא". נהג להיפגש עם חבריו לתנועה ולבלות עמם שעות רבות. חודשים אחדים לפני גיוסו לצה"ל יצא לסיור לימודים באנגליה ובצרפת. משהגיע מועד גיוסו לצה"ל, בחר להתנדב, יחד עם גרעין "הראל-עלומים", לשירות בנח"ל.

גיורא גויס לצה"ל בסוף נובמבר 1972 והוצב לנח"ל. לאחר הטירונות הוסמך כלוחם ואחרי-כן עבר קורס שהכשירו כמפעיל תול"ר. הוא שירת במקומות שונים עקב דרישות התפקיד, ובכל אשר הלך הכירו אותו כחייל טוב, נאמן, ממושמע ואחראי. תמיד היה מוכן למלא כל תפקיד שהוטל עליו, במסירות ובתבונה. בזכות זאת היה חביב ומקובל על חבריו ועל מפקדיו. כולם ידעו שעל גיורא אפשר לסמוך וכי תמיד מוכן הוא לעזור ולעשות יותר מהנדרש ממנו. ביום ט"ו בטבת תשל"ד (9.1.1974) נפל גיורא בעת מילוי תפקידו באזור רצועת עזה. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בשבי-ציון. השאיר אחריו הורים ושני אחים. לאחר נופלו הוענקה לו דרגת רב-טוראי.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "אין מילים לנחמכם באסונכם הכבד. שותפים באבלכם חיילי היחידה כולה על מות בנכם ועל אובדן רע לרעיון הגשמה חלוצי בארץ. תהיה נחמת-מה עבורכם, שאנו נמשיך לטפח ולהגשים את הרעיונות, להם היה שותף בנכם בהתנדבו לנח"ל".

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן