גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

דוד אסא

תאריך הנפילה  כ' תשרי תשל"א

19.10.1970

בגיל  20

מנוחה אחרונה בבית העלמין

קרית שאול (צבאי)

אזור: 1 חלקה: 6 שורה: 5 קבר : 22

 

סיפור החיים של טוראי דוד אסא

92737

אסא, דוד ("דודי")

בן אברהם ושלג. נולד ביום י"ז בתשרי תשי"א (28.9.1950) בתל אביב והתחיל את לימודיו בבית החינוך בתל אביב. אחרי שהמשפחה עברה לגור בתל ברוך, המשיך ללמוד בבית הספר "אלחריזי". הוא התחבב על חבריו בהיותו חברותי מאוד, מלא חיים ובעל מזג נוח. כשסיים את לימודיו בבית הספר היסודי המשיך ב"אורט טכניקום" שבגבעתיים, במגמת אדריכלות. מקצוע זה קסם לו מאוד, כי ניחן בכשרונות מיוחדים לו.

דוד התגייס לצה"ל בסוף ספטמבר 1968, התנדב עם חבריו לשרת בנח"ל ויצא עם גרעין "הקיבוץ המאוחד" לנח"ל גולן. כעבור זמן עבר לגרעין "נח"ל סיני" והתאהב במקום זה בפרט ובמרחבי סיני בכלל. הוא נהג לצאת לסיורים עם משלחות מדעיות בכל רחבי סיני ולא היה מקום בחצי האי שלא סייר בו והכיר אותו היטב.

הגרעין המשיך את אימוניו בנח"ל המוצנח. כחודש ימים ביקש לשכנע ועדות רפואיות שונות עד שבסופו של דבר הצליח לקבל אישור לקורס הצניחה, עד שגמר אותו. אחרי כן נשלח לקורס חבלה וגם שם המשיך ללמוד ולהתאמן בהתלהבות ובמסירות כדרכו וסיים את הקורס בזכות עבודתו המאומצת. אור ליום כ' בתשרי תשל"א (19.10.1970), נפל בעת מילוי תפקידו בהתפוצצות מוקש אויב. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בקרית שאול.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן