גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

דוד זוטא

תאריך הנפילה  א' טבת תש"ל

10.12.1969

בגיל  18

מנוחה אחרונה בבית העלמין

קרית שאול (צבאי)

אזור: 1 חלקה: 6 שורה: 1 קבר : 6

 

סיפור החיים של טוראי דוד זוטא

47339

זוטא, דוד

בן זאב ורוז'ה. נולד ביום ט"ו בכסלו תשי"ב (14.12.1951) בגבעתיים. למד בבית הספר היסודי "יהלום" ברמת גן ובבית הספר התיכון על שם בליך ברמת גן ועמד בהצלחה בבחינות הבגרות. היה חבר בתנועת "הצופים", סניף רמת גן. דוד לא היה מן ההולכים בצדי דרכים. בכיתתו ובין חבריו היה תמיד במרכז העניינים, פועל ועושה. בשעה שהתארגנה קבוצת הבוגרים, שהיה בין יוזמיה, כדי לייסד גרעין נח"ל בקבוצת חמדיה, הוא היה בין ראשוני היוצאים לעבוד את האדמה אשר כה אהב. הוא השתתף בפעולות הגדנ"ע בבית הספר התיכון וגם בקורסים מטעם גדנ"ע-אויר, כי אהב לבנות דגמי מטוסים. הוא היה נער בעל לב חם ורגיש לסבלות האדם, מוכן תמיד לעזור לחבר, לקרוב משפחה ולכל אדם, אף אם לא נתבקש. עליז וטוב לב ידע לשמוח ולשמח בחברה לכן היה אהוב על כל אדם. טרם גיוסו יצא עם אחדים מחבריו הטובים לקבוצת חמדיה בעמק בית שאן כדי להירתם לעבודת החריש בשדות הפלחה בעונה הבוערת. הצטיין כעובד חרוץ והיה משכים יום יום עם שחר לעבודת החרישה. ואכן חברי הקבוצה העריכוהו על מסירותו ועל חריצותו.

דוד גויס לצה"ל באוקטובר 1969, עוד בטרם מלאו לו 18 שנה, והתנדב לשרת בנח"ל. ביום א' בטבת תש"ל (10.12.1969), נפל בעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בקרית שאול.

להנצחת זכרו של דוד הקימו הוריו מדור לידיעת הארץ בספריית בית הספר "בליך" וריכזו שם ספרים בנושא זה; כן פורסמו שתי כתבות לזכרו בעלון בית הספר.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן