גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

סמל

ירון צופיוף-הכהן

תאריך הנפילה  כ"ח שבט תשנ"ז

04.02.1997

בגיל  20

מנוחה אחרונה בבית העלמין

קרית שאול (צבאי)

אזור: 2 חלקה: 18 שורה: 3 קבר : 15

 

סיפור החיים של סמל ירון צופיוף-הכהן

514820

צופיוף-הכהן, ירון

בן רבקה ויהודה. נולד ביום ג' בטבת תשל"ז (24.12.1976) בתל אביב, אח לרינת, רויטל ורונלי. ירון למד בבית-הספר היסודי "אלומות" שברמת אביב, בישיבת "בר אילן" ואחריה בתיכון "ויצו צרפת" בתל אביב, במגמת מלונאות ותיירות. ירון השתייך לתנועת "הצופים", לשבט "עדת אביב". ואף עבר קורס מדריכים. הוא עבר קורס ללחימה משולבת, ועסק בד בבד גם בכדורסל ובאימונים בחדר כושר. בנוסף לעיסוקיו אלה התמיד ירון ללכת לשיעורי דת ולהרצאות על יהדות, בלוויית חבריו הטובים, אריאל ואסף, ונהנה מהרצאות אלה הנאה רבה.

בתחילת אוגוסט 1994 התגייס ירון לצה"ל והיה לטבח בפלוגת ההנדסה של הנח"ל.

בערב של יום כ"ח בשבט תשנ"ז (4.2.1997) אירע אסון המסוקים, כששני מסוקי יסעור התנגשו מעל מושב שאר ישוב. שבעים ושלושה הלוחמים, שעשו דרכם לפעילות מבצעית בלבנון, נהרגו, וביניהם ירון. ירון הובא למנוחות בבית העלמין בקרית שאול. הוא הועלה לדרגת סמל לאחר מותו. בן עשרים היה בנופלו. הותיר אחריו הורים ושלוש אחיות.

הרמטכ"ל אמנון ליפקין שחק כתב באיגרת התנחומים למשפחה: "ירון שירת כטבח בפלוגת ההנדסה של חטיבת הנח"ל, ותואר על ידי מפקדיו כחייל אחראי, ממושמע ומסור, בעל ערכים גבוהים, שטובת החיילים עמדה תמיד לנגד עיניו. היה אהוד ומקובל בקרב מפקדיו וחבריו כאחד." באיגרת ניחומים נוספת כתב מפקד היחידה, סרן יאיר ברקת: "ירון טיפל במסירות בחיילי היחידה, חבריו הלוחמים היו הדבר החשוב לו ביותר. יחסי האנוש, מסירותו בעבודה, המשמעת העצמית ואישיותו המיוחדת הקרינו על כל אנשי הפלוגה שאהבו מאד את ירון וידעו שהוא תמיד ידאג להם וישתדל למלא את כל מבוקשם. ירון יחסר לנו כאדם, כחבר וכחייל."

הוריו של ירון הנציחו את זכר בנם על גבי ספר תורה שרכשו לשם כך. ספר זה יועבר לבית הכנסת שייבנה בתל אביב וינציח את שבעים ושלושה החללים שנפלו באסון המסוקים.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן