אנדרטאות

אתר ההנצחה
האתר ואנדרטת ההנצחה
האתר ואנדרטת ההנצחה

אתר ההנצחה עוצב כסמל החטיבה וממעוף הציפור קל להבחין כי מבני הבטון הענקיים מוצבים בצורת המגל והחרב. במרכז האתר מתנוסס מגדל התצפית ("החרב") שגובהו כעשרים מטרים. כדאי מאוד לטפס לראשו כיוון שביום בהיר ניתן לראות ממנו אפילו את החרמון. חלקו התחתון של המגדל הוא כותל השמות, עליו חקוקים בשיש שחור שמות של מעל 1000 חללי הנח"ל לדורותיו ועוד כ-50 חללי חיל החינוך.

אנדרטת "ליל הגלשונים"

2013-08-06_085 אנדרטת ליל הגלשוניםהאנדרטה ניצבת סמוך לקריית שמונה.סלע, שנחצב מהרי הגליל והוצב על בימה, הוא אנדרטה לשישה "חיילי צה"ל שנפלו בקרב על הגנת ישובי הצפון בליל הגילשונים ה' בכסלו תשמ"ח 25.11.87".

שמותיהם חקוקים בלוח שיש, המהווה חלק מן האנדרטה, וכן דרגתם, גילם בעת נופלם ומקום מגוריהם בארץ.


אנדרטת נאות הכיכר

Naot-hakikarביום רביעי, 30 בדצמבר 1970, בשעה 12:15 בצהריים, התמוטט לפתע חלק מצוק בגובה 12 מטר ופגע בצריף ששימש מטבח ושק"ם של היחידה. מיד לאחר מכן התמוטט כל הצוק, שהיה מורכב מחוואר הלשון, ונפל על חדר-האוכל בשעה שחיילי הבסיס אכלו ארוחת צהריים.

אנדרטת אסון המסוקים

Masokimהאנדרטה הרשמית לזכר ההרוגים נחנכה בתחילת 2008, סמוך למקום שבו התרחש האסון, ליד בית העלמין של קיבוץ דפנה בגליל העליון. במחנה בית ליד הוקמה אנדרטה לזכר ההרוגים באסון המסוקים מחטיבת הנח"ל ובמקומות שונים בארץ ישנם עוד אתרי הנצחה לאסון.