גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

רב טוראי

בנימין מרסיאנו

תאריך הנפילה  כ"ד תשרי תשל"ד

20.10.1973

בגיל  22

מנוחה אחרונה בבית העלמין

הר הרצל (צבאי)

אזור: ה חלקה: 3 שורה: 1 קבר : 9

 

סיפור החיים של רב טוראי בנימין מרסיאנו

94326

מרסיאנו, בנימין (בני)

בנימין (בני), בן זהרה ויוסף, נולד ביום ט"ז באב תשי"א (18.8.1951) בפס שבמרוקו, ועלה ארצה עם משפחתו בשנת 1953. הוא למד בבית-הספר היסודי "גאולים" בירושלים, ואחרי-כן המשיך בלימודיו בבית-הספר התיכון-מקצועי "עמל" בירושלים, במגמה של חשמלאות. בני היה תלמיד טוב, אהוב על מוריו ועל חבריו. הוא אהב חברה, היה חברותי וקל להתיידד. חבריו אהבוהו וכיבדוהו, ורחשו לו אמון רב, שכן ידע להטות להם אוזן קשובה, היה נוח לבריות וחביב. הוא היה איש סוד נאמן, ורחק מריב וממדון. מטבעו היה אוהב אדם, משכין שלום, מכבד את רגשות הזולת ומתחשב ברצונו. לכל בקשה היה נענה בשמחה ובמאור פנים. מעולם לא סירב לעזור לאדם והיה טוב לב ומיטיב עם הבריות. גם בחייו האזרחיים וגם בצבא נכון היה להתנדב לכל משימה, וידידיו הרבים זוכרים אותו כאדם עליז ושמח, בעל פנים מאירות ומבע עיניים האומר טוב-לב. היו בו כנות ויושר, ורגישות למעשי עוולה. תמיד היה צנוע ומתרחק מן הגאווה וההתנשאות. אף על פי שהיה לבבי וחברותי, נמנע מלחשוף את רגשותיו ולספר על עצמו. הוא אהב את ירושלים עירו אהבה גדולה והרבה לבטא אהבתו זו בכל הזדמנות. בן טוב היה ומסור להוריו, נהג בהם כבוד ודאג לשלומם ולרווחתם.

בנימין גויס לצה"ל בסוף אוקטובר 1969 והוצב לנח"ל המוצנח. לאחר הטירונות השתלם בקורס צניחה ובקורס לקשרים גדודיים. זמן-מה עשה בנח"ל-ים והיה הקשר של ההיאחזות, ואחרי-כן עשה בנתיב הל"ה במסגרת השל"ת. לקראת סיום שירותו הסדיר הוצב לחיל התותחנים. הוא היה חייל טוב ומסור לתפקידו וכל חבריו אהבוהו בזכות מזגו הטוב. בתקופת שירותו השתדל שלא להדאיג את הוריו, הקפיד לכתוב הביתה בקביעות ומעולם לא התאונן על האימונים, ולא סיפר דבר על חייו בצבא כדי שלא לצער את הוריו. בחופשותיו עבד תמיד וסייע לכלכלת הבית.

כשפרצה מלחמת יום-הכיפורים גויס בנימין ונשלח עם יחידתו לחזית בסיני, שם השתתף בקרבות הבלימה והפריצה אל תוך שטח מצרים. ביום כ"ד בתשרי תשל"ד (20.10.1973) נפגע ונהרג על משמרתו בגדה המערבית של תעלת סואץ. פגז של האויב פגע בתחמושת של סוללת התותחים, ובהתפוצצות נהרג בנימין במקום. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בהר-הרצל שבירושלים. השאיר אחריו אב, אם, שני אחים ושלוש אחיות. לאחר נופלו הועלה לדרגת רב-טוראי.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "בנימין היה חבר נאמן, לוחם אמיץ וחייל ממושמע. הוא לחם במסירות ובנאמנות, תוך דבקות במטרה".

 

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן