גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

גבי ליאני

תאריך הנפילה  י"א שבט תשנ"ד

23.01.1994

בגיל  20

מנוחה אחרונה בבית העלמין

נצרת עילית (צבאי)

אזור: חלקה: 2 שורה: 1 קבר : 2

 

סיפור החיים של טוראי גבי ליאני

513911

ליאני, גבי יצחק

בן יקוט ומסעוד. נולד בנצרת עילית, ביום כ' באב תשל"ד (8.8.1974). גבי היה הבן הצעיר מבין תשעה הבנות והבנים במשפחת ליאני, משפחה גדולה ומלוכדת. כבן הצעיר בבית זכה גבי ליחס מיוחד מהוריו ואחיו. הוא היה ילד טוב, שקט וממושמע, כזה שאוהב לעזור. גבי גדל והתחנך בנצרת עילית. הוא למד בבית- הספר היסודי "עצמון", המשיך בחטיבת הביניים "יגאל אלון" וסיים את לימודי התיכון בבית-הספר המקיף "משה שרת", במגמת מכניקה ומכונאות. בשעות הפנאי עסק בספורט ושיחק בכדורסל וכדורגל. לחבריו היה חבר טוב, ילד שמח ואוהב חיים.

גבי התגייס לצה"ל בסוף נובמבר 1993, וגילה מוטיבציה גבוהה ועניין רב בשירות ביחידות הקרביות. בתום אימוני הטירונות החל גבי בקורס מ"כים בבה"ד 4. לחבריו סיפר כי הוא מרוצה בקורס, יש שם חבר'ה טובים ושהוא רוצה להיות מ"כ. הוא אף המליץ לחברו ללכת בעקבותיו ולהתגייס למסלול פיקוד זהה. את השבוע הראשון לקורס סיים במסע השבעה, בו זכה לתואר "חייל מצטיין". בסופי שבוע ובחופשות בילה גבי בחיק משפחתו, הלך לבית הכנסת עם אביו ויצא לבלות עם חבריו. בערב האחרון יצא גבי לבלות איתם במועדון ברמת ישי.

גבי נפל בעת שירותו, ביום י"א בשבט תשנ"ד (23.1.1994). בן עשרים היה בנופלו. הוא הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בנצרת עילית. הותיר אחריו הורים, שלושה אחים - מאיר, ציון ויעקב, וחמש אחיות - דבורה, חוה, עליזה, דינה וורדה.

משפחתו הנציחה את זכרו בתרומת ספר תורה על שמו לבית הכנסת "אהל לאה" בנצרת.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן