גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל

סיפור החיים של רב טוראי הוריה הגר-לאו

515528

הגר-לאו, הוריה

בת רונית ומשה, נולדה בערב ראש השנה, כ"ט באלול תש"ם (10.9.1980) בירושלים, אחות לבצלאל, חרות, עינה, אביה, כרמי, יהודה ובניה.

המשפחה מתגוררת ביישוב בית יתיר שבהר חברון והוריה למדה בבית-הספר היסודי הממלכתי-דתי שביישוב הסמוך, סוסיא. היא היתה חניכה ולימים מדריכה בסניף בית יתיר בתנועת בני עקיבא. מכיתה ז' למדה באולפנא לבנות בקריית ארבע, שם סיימה את לימודי התיכון במגמת ספרות. נערה רגישה שאהבה מאוד ספרות, מוזיקה ושירה.

באמצע חודש נובמבר 1998, התגייסה הוריה לצה"ל. היא ראתה את ייעודה בתחום החינוך ולבקשתה שובצה לקורס מורות חיילות. כבר בקורס בלטה הוריה כבחורה נבונה, בעלת ערכים ועקרונות, שמוכנה לתרום את כל כולה, חברותית ובעלת כושר מנהיגות. בסיום הקורס הוצבה כמורה חיילת בשדרות, וכשהחליטו על סגירת המועדונית במקום ראתה בכך עוול חברתי ולחמה ברשות המקומית. באוקטובר 1999, שובצה, לאור הישגיה, כמדריכה בקורס למורות חיילות בכפר עציון.

ביום י"ג בכסלו תש"ס, נערכו אירוסיה עם מיכאל אונא, בבית משפחתה בבית יתיר.

למחרת, יום י"ד בכסלו תש"ס (23.11.1999) הסיע אותה מיכאל במכוניתו חזרה ליחידתה בכפר עציון. בדרך אירעה תאונת דרכים, בה נהרגו הוריה ומיכאל. בת תשע-עשרה היתה במותה. היא הובאה למנוחות בבית-העלמין האזרחי בסוסיא. הותירה אחריה הורים ושבעה אחים.

מתוך מכתב ניחומים שכתבה הוריה לחברה שסבה נפטר: "...ככל שאנו גדלים המוות נהיה יותר בקרבתנו ואני לפעמים כל-כך מפחדת לאבד אנשים שאני אוהבת וכל-כך הרבה פעמים אני מבקשת מה' שלא יהרוג לנו אנשים צעירים שרק בתחילת החיים - ואיכשהו בראש אני מבינה שאם זו הבקשה שלי אז כנראה שדבר אחד יישאר תמיד שאנשים שיזדקנו גם ימותו ואני רק מקווה שאף אחד לא יסבול וכל אחד יהיה שלם עם חייו ואולי גאה בהם."

מפקדת היחידה, סגן-אלוף אביטל, הספידה את הוריה: "...בשירותך כמורה חיילת, במסלול 'פנימיות יום' בשדרות, הפגנת מסירות רבה, אכפתיות ונתינה אין-קץ. הילדים, שבאים ממשפחות מצוקה, ראו בך דמות לחיקוי ואהבו אותך בזכות מי שהיית: חכמה מאוד, שקטה, מנהיגה אמיתית, אוהבת אדם ומייצגת את מכלול הערכים שכולנו כה צמאים אליהם. חשנו כבוד וגאווה לפקד עליך. לא בכדי נבחרת, לפני כמה שבועות, להדריך בקורס מורות חיילות. בחירתך מעידה על רצונך להעמיד דור המשך של מורות חיילות איכותיות שיילכו בדרכך, ועל ההכרה שלנו ביכולותיך הרבות ובלבך הרחב. העובדה שאת, כבת למשפחה דתית, החלטת להתגייס ולשרת דווקא כחיילת בצה"ל, מעידה על הרצון לתרום ועל ההכרה בצורך להתקרבות ולאחדות בעם ישראל. את ייצגת את צו הפיוס האמיתי, את 'מלח הארץ'."

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן