גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל

סיפור החיים של טוראי זאב בריקמן

97558

בריקמן, זאב

בן יחזקאל ושרה. נולד ביום ד' בתשרי תשי"ט (18.9.1958) בקיבוץ ברור-חיל, קיבוצם של הוריו. סיים את לימודיו היסודיים והתיכוניים בבית-החינוך המשותף 'שער הנגב'. היה ילד טוב, עניו וצנוע. את החובות, המוטלות עליו כתלמיד וכבן-משק, מילא בנאמנות. היה מסור להוריו, מעולם לא גרם להם צרות בחינוכו ובגידולו. היה תלמיד טוב ובן-משק מסור. כשהתבגר נכנס לעבוד בחקלאות בענף הכותנה וראה את עתידו בענף זה. במשך היה אהוב על חבריו בזכות אופיו הטוב ונכונותו לעזור תמיד לזולת.

זאב היה חובב-ספורט ושיחק בעיקר בכדורעף ובכדורגל. הוא נמנה עם שחקני נבחרת בית-הספר בכדורגל, ושיחק בכדורעף בנבחרת הקיבוץ. הוא גם השתתף בקורס למאמנים בכדורעף. היה חובב- מוסיקה נלהב ונטל חלק בחוג למוסיקה שבבית-הספר. הוא גם ניגן בתופים להנאתו.

זאביק גויס לצה"ל בסוף אוקטובר 1976 והתנדב לקורס-טיס בחיל-האויר. לאחר ארבעה חודשים בקורס החליט לעזוב את החיל ולהצטרף לנח"ל. הוא נשלח לטירונות ועל-אף הקשיים והאימונים המפרכים, מעולם לא התלונן וקיבל את העול בהבנה, בנכונות וברצון עז להצליח - אך הגורל קטע את שאיפותיו.

ביום י"ז בטבת תשל"ח (26.12.1977) נפל זאביק בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית של בית-העלמין שבקיבוצו ברור-חיל. השאיר אחריו הורים ושני אחים.

במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "זאב עשה ביחידה את מסלול הטירונות ואמור היה לסיימו ולהמשיך בקורס מ"כים. מפקדיו לשעבר מעידים עליו שהיה בחור אהוד, ממושמע ומסור. מותו, שהיכה ביגון את כל מכריו, קטע את מסלול דרכו בצבא כבר בתחילתו".

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן