גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

סגן

יהודה אריה

תאריך הנפילה  י"א תשרי תשל"ד

07.10.1973

בגיל  21

מנוחה אחרונה בבית העלמין

הר הרצל (צבאי)

אזור: ה חלקה: 4 שורה: 4 קבר : 19

 

סיפור החיים של סגן יהודה אריה

93703

אריה, יהודה

יהודה, בן רחל ואורי, נולד ביום י"א בתמוז תשי"ב (4.7.1952) בירושלים. הוא למד בבית-הספר היסודי "מעלה" ובבית-הספר התיכון הדתי "מעלה" בירושלים. יהודה היה תלמיד חרוץ ושקדן והרבה לקרוא ספרים מתוך סקרנות ללמוד דברים חדשים ומתוך רצון להרבות דעת. בשעות הפנאי אף השתתף בשיעורי גמרא. נוסף על עניינו בתחום העיוני הקדיש מזמנו לתחום הגופני. הוא הצטיין בספורט וזכה בתעודות הצטיינות על הישגיו במקצועות האתלטיקה. הוא היה פעיל גם בתנועת הצופים והשקיע מרץ רב בהדרכת חניכיו בשבט "משואות".

יהודה גויס לצה"ל בסוף יולי 1970 והוצב לנח"ל. יחד עם חבריו היה בין מקימי גרעין "איתן" שהתיישב ברמת מגשימים. במהלך שירותו עבר קורס צניחה, קורס מדריכי קליעה ולבסוף נשלח לקורס קצינים. אחרי כן הוצב כמדריך בבית-הספר לקצינים וזכה שם להערכת מפקדיו וחניכיו, שראו בו קצין טוב, מדריך מצוין וחבר נאמן. בכל תקופת שירותו בצבא, שימש יהודה דוגמה ומופת בכוח הרצון שלו, במסירותו לחייליו ובידע המקצועי שלו. הוא השקיע מחשבה רבה בגיבוש עקרונות הלימוד ובהקניית החינוך והאימון הצבאי. ביום הראשון למלחמת יום-הכיפורים פיקד יהודה על כוח החסימה, שהגנה על רמת-מגשימים. למחרת היום פיקד על נגמ"ש, שיצא לחלץ את לוחמי תל אל-סאקי שבדרום רמת הגולן. ביום י"א בתשרי תשל"ד (7.10.1973), נפגע יהודה ונהרג בקרב היתקלות עם כוח חי"ר ושריון של הסורים סמוך לתל אל-סאקי. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בהר-הרצל. השאיר אחריו הורים שלושה אחים ואחיות. לאחר נופלו הועלה לדרגת סגן.

חבריו בתנועת הצופים בירושלים הוציאו לאור ספר לזכרו בשם "וזאת ליהודה" ובו כלולים דברים על דמותו, שאמרו ההורים, בני-המשפחה וחבריו.

הוריו תרמו לזכרו שני ארונות ושני שלטים לבית-כנסת בירושלים.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן