גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

יובל טגליכט

תאריך הנפילה  ח' אייר תשל"ו

08.05.1976

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

הר הרצל (צבאי)

אזור: ד חלקה: 4 שורה: 6 קבר : 8

 

סיפור החיים של טוראי יובל טגליכט

97164

טגליכט, יובל-דב

בן יוסף ומרגלית. נולד ביום ז' בתמוז תשי"ז (6.7.1957) בירושלים. כאן למד בבית-הספר היסודי ע"ש אגרון ובבית-הספר היסודי 'יפה-נוף'. לאחר כיתה ו' עבר לבית-הספר התיכון שליד האוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1970 - 1971 שהה עם משפחתו בלונדון ולמד שם, לפי בקשתו, בבית-ספר תיכון יהודי. עם שובו לארץ חזר לבית-הספר התיכון שליד האוניברסיטה ובו סיים את לימודיו בהצלחה רבה.

יובל היה נער פיקח ומוכשר. הוא הצטיין בכל אשר עשה והיה אהוד על חברת התלמידים. אחרי מלחמת יום-הכיפורים התגבש אצלו ואצל קבוצת חברים מבית-ספרו הרעיון להתנדב לנח"ל - כדי לשרת ביחידה קרבית וגם לקחת חלק במפעל ההתיישבות. לרעיון זה נשאר יובל נאמן, ולכן דחה את האפשרויות שהוצעו לו בזמן הגיוס לשרת בחיל- המודיעין ובחיל-האויר. הוא הצטרף עם חבריו לגרעין 'סמרה' והספיק להיות נוכח בטכס הנחת אבן-הפינה לקיבוץ 'סמר'.

יובל גויס לצה"ל בספטמבר 1975. הוא סיים את הטירונות בהצלחה ונקלט היטב בחברת בני יחידתו לשירות ולגרעין. הוא היה חייל אחראי ובוגר וזכה למלוא ההערכה של מפקדיו.

ביום ח' באייר תשל"ו (8.5.1976) נפל יובל בעת מילוי תפקידו בערבה. הובא למנוחת- עולמים בבית-העלמין הצבאי בהר-הרצל שבירושלים. השאיר אחריו הורים ושני אחים.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן