גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

סמל

מאיר נדלר

תאריך הנפילה  י"ז כסלו תשל"ו

20.11.1975

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

הר הרצל (צבאי)

אזור: ד חלקה: 4 שורה: 5 קבר : 9

 

סיפור החיים של סמל מאיר נדלר

97053

נדלר, מאיר-זאב ('מייק')

בן יהושוע-ברך ויטה. נולד ביום ח' בחשון תשי"ז (13.10.1956) בעיר פיטסבורג שבמדינת פנסילבניה. ארצות הברית. לימודיו היו על טהרת בתי-ספר יהודיים. תחילה למד בבית-הספר 'הלל' שבפיטסבורג. וכאשר עקרה משפחתו למיאמי המשיך ללמוד בבית-ספר יהודי בעיר. מייק היה תלמיד מצוין, שקדן ורציני, וציוניו היו מעולים. בארה"ב היה חבר בתנועת-הנוער הדתית 'בני-עקיבא'. הוא הרבה לעסוק במשחקי-ספורט שונים. כדור-בסיס, כדורגל, כדורסל ועוד. הצטיין בטניס-שולחן והיה בין הטובים באתלטיקה. עם כל עיסוקיו מצא לו מייק פנאי לנגן בפסנתר והגיע לרמה טובה. אולם, מפאת לימודי הגמרא - כדי להעמיק את ידיעותיו ביהדות - ויתר על הנגינה. מייק היה חברותי, חביב ונערץ על חבריו הרבים.

בשנת תש"ל עלתה המשפחה לארץ והתיישבה בירושלים. מייק המשיך ללמוד בבתי-ספר דתיים. הוא למד בבית-המדרש למורים ע"ש ליפשיץ שבבית-וגן וסיים את לימודיו התיכוניים בישיבה התיכונית 'נתיב מאיר'. בתחילה התקשה בלימודים בשל אי-ידיעה מספקת בשפה העברית, אך לבסוף שלט בשפה ועמד בבחינות-הבגרות בהצלחה. יושרו הקיצוני, חוש הכבוד העצמי ואמירת אמת באו לגילוי גם בלימודיו. אורח הלימוד בישיבה מצא מאוד חן בעיניו. והוא החליט לשלב אורח-לימוד זה עם שירותו הצבאי.

מאיר-זאב גויס לצה"ל בסוף יולי 1974 והוצב לנח"ל המשוריין. את הטירונות סיים כחניך מצטיין והוצב, יחד עם חברו הטוב, לישיבת-הסדר בגולן.את לימודיו שילב באימונים ובשירות מבצעי. הוא סיים בהצלחה, בזה אחר זה קורס-תותחנים, קורס מפקדי-טנקים וקורס מש"קי-טנקים והוענקה לו דרגת סמל. בהערכת מפקדו הישיר נאמר: "שימש בתפקידו כמפקד-טנק. מילא את תפקידו במהירות וביעילות לשביעות-רצונם של מפקדיו. היה ממושמע ועזר לחבריו כל-עת שנדרש לעשות כן". לאחר הקורס יצא לשל"ת, להמשך לימודיו בישיבה.

ביום י"ז בכסלו תשל"ו (20.11.1975) נפל מאיר-זאב בעת התקפת מחבלים ברמת הגולן. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בהר-הרצל שבירושלים. השאיר אחריו הורים, אחות ואח.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן