גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

עידן נחום

תאריך הנפילה  ל' כסלו תשנ"ו

23.12.1995

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

חיפה (צבאי)

אזור: ג חלקה: 2 שורה: 5 קבר : 3

 

סיפור החיים של טוראי עידן נחום

514473

נחום, עידן

בן נחמה ואליהו. נולד ביום כ' בכסלו תשל"ז (12.12.1976) בחיפה. עידן, בן זקונים להוריו, נולד חמישה ימים לפני חג האורים, והביא אור גדול למשפחתו - ילד יפה תואר, בעל עיניים כחולות ענקיות. עידן למד בבית-הספר היסודי "רמות" בשכונת רמת שאול בחיפה, המשיך בחטיבת הביניים "ליאו בק", וסיים בבית-הספר התיכון המקצועי "שוב" בנווה דוד. הוא היה חברותי ואהוב על חבריו וספורטיבי מאוד, התאמן בכדורסל ונמנה עם נבחרת הילדים של קרית שפרינצק. בחטיבת הביניים למד בכיתת הספורטאים והצטיין בכל סוגי הספורט, אך כשגדל עבר לגלישת גלים. הוא גלש מצוין, בקיץ ובחורף, והלהיב בספורט זה את חבריו הקרובים. כשראה מחלון ביתו, מול חוף הכרמל, שיש גלים גבוהים, התקשר אל כל חבריו וירד לגלוש.

בתקופת לימודיו בבית-הספר התיכון הקים עידן תקליטייה, עם חברו ניר. הוא הנחה באופן מקצועי מסיבות, ימי הולדת, התנדב לנהל את המוסיקה בתצוגות אופנה של המגמה לאופנה בבית-ספרו ובכל טקסי הסיום של שנת הלימודים. הנחה אירועים ומסיבות ב"אחוזת ילדים ויצ"ו" בכרמל ובאירועים של מבוגרים, משפחה וחברים.

בתקופה שלפני גיוסו לצה"ל פיתח עידן תחביב חדש של תכשיטנות. הוא יצר במו ידיו תכשיטים מאבני חן משולבות בחוטי כסף, וחילקם לחבריו ללא תמורה, כמזכרת ממנו. עידן גם צייר בשעות הפנאי, ציורים מיסטיים. עידן היה עלם חמודות יפה-תואר, גבוה וחסון, שופע חוש הומור ושמחת חיים. היו לו המון מעריצות, שהתקשרו לביתו ללא הפסק וחברים רבים. עידן גויס לצה"ל בשלהי נובמבר 1995. הוא החל את שירותו בטירונות בבסיס ניצנים ואחריה אמור היה להצטרף ליחידת חיל הים בחיפה. ארבעה ימים בלבד לאחר שהחל את הטירונות, בסיומה של חופשת שבת בביתו, חש ברע. הוא סירב להיענות להפצרותיה של אמו לגשת למסדר חולים והתעקש לחזור ליחידה, כאן התגברה מחלתו. עידן פנה למסדר חולים ונשלח לבדיקת החובשת, שנתנה לו כדורים להורדת החום ונגד כאבי גרון וטיפות אף, ושלחה אותו למאהל מבלי להפנותו לרופא היחידה.

יומיים שכב עידן במאהל, חולה בשפעת ויראלית, שהתפתחה לדלקת ריאות קשה. לאחר יומיים פונה עידן, על ידי חבריו למאהל, למרפאת היחידה ומשם נשלח על ידי רופא היחידה לבית החולים.

חמישה ימים נלחמו הרופאים על חייו, כשכל בני המשפחה וחבריו מכל השנים סובבים אותו, אך ביום ל' בכסלו תשנ"ו (23.12.1995) הוכרע גופו החסון על ידי חיידק אלים מסוג סטפילוקוקוס. משפחתו סבורה, בהסתמך על חוות דעת של רופאים שקיבלה, שאם היה מקבל טיפול אנטיביוטי מתאים בזמן, היה ניצל. עידן הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בחיפה. בן תשע עשרה היה בנופלו. הותיר אחריו הורים ושני אחים - רונן וגיא. עידן נפל שש שנים בדיוק לאחר יום עלייתו לתורה בטקס הבר-מצווה שנחוג לו ברוב משתתפים.

הוריו הנציחו את זכרו בפינות זיכרון בבתי-הספר שבהם למד.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן