דובר צה"ל מוסר כי היום (ד'), ב' בסיוון תשע"ה, 20 במאי 2015, נערך טקס ההתייחדות השנתי לזכר חללי חטיבת הנח"ל באתר ההנצחה בפרדס חנה.

הטקס התקיים במעמד שר הביטחון, מר משה (בוגי) יעלון, סגן ראש המטה הכללי, אלוף יאיר גולן, מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, מפקד חטיבת הנח"ל, אלוף-משנה אורי גורדין, מפקדי החטיבה בעבר, המשפחות השכולות, קציני וחיילי החטיבה.

מאז הקמתה לפני שלושים ושלוש שנים, לקחה חטיבת הנח"ל חלק משמעותי בכלל מלחמות ישראל, בהגנה על עורף ישראל ובשמירה על ביטחון האזרחים תוך סיכול פעולות טרור באופן יום-יומי. חטיבת הנח"ל ממשיכה לשמור על הקשר הרציף עם המשפחות השכולות ועל מורשת הקרב של הלוחמים. מקום המדינה ועד היום, שכל פיקוד הנח"ל, שלימים הפך לחטיבת הנח"ל, 734 חללים אשר מסרו נפשם תוך הגנה על גבולות המדינה ושמירה על ביטחון אזרחיה בכל מלחמות ישראל ובמבצעים השונים.

מדברי שר הביטחון, מר משה (בוגי) יעלון: "פגשתי בהם, בלוחמי הנח"ל ומפקדיו, ערב מבצע "צוק איתן" ובמהלכו. בימי הלחימה הפגינו הלוחמים והמפקדים יכולת מקצועית גבוהה, רעות ואחוות לוחמים, דבקות במשימה וחתירה למגע, והוכיחו כי יש על מי לסמוך. הם גילמו בעיניי, כמו שאר חבריהם, את כל הטוב והנאצל שיש בנו. צעירים ערכיים מאוד, אחראיים מאוד, לא ששים אל הקרב אך מבינים כי לעיתים אין לנו ברירה אחרת, מאמינים בדרך ומכירים בצדקתה. צעירים אשר אם יידרשו בעתיד, יתגייסו שוב להגן על ארצם".

מדברי סגן הרמטכ"ל, אלוף יאיר גולן: "כמדי שנה אנו מתכנסים כאן למרגלות האנדרטה לחללי הנח"ל, מרכינים ראש, זוכרים וכואבים. כמדי שנה אנו מתכנסים כאן אלה הוותיקים עם אלה שהצטרפו אך זה לא מכבר. השנה האחרונה הייתה שנת "צוק איתן", בה איבדה החטיבה ארבעה מלוחמיה ובניה, וארבע משפחות הצטרפו השנה למעגל השכול של הנח"ל לדורותיו. חטיבת הנח"ל נלחמה למופת במבצע "צוק איתן",  עמדה במשימותיה ומעבר לכך ביצעה משימותיה במיומנות ובמקצועיות. גילתה במילוי משימותיה נחישות ואחריות ושמרה על רמה מוסרית גבוהה בלחימתה. משפחות יקרות, מכובדי, מפקדים ולוחמים, חללי הנח"ל כמו כל חללי צה"ל ציוו לנו שליחות של בניין ויצירה, צדק ושוויון, אומץ והתמדה. נהיה ראויים למורשתם, תהא מורשתם עמוד האש לפני המחנה, יהא זכר הבנים והבנות נצור בליבנו לעד".

אל"מ אורי גורדין, מח"ט הנח"ל בשיחה עם המשפחות

מדברי מפקד חטיבת הנח"ל, אלוף-משנה אורי גורדין: "בחרדת קודש יוצאים אנו אל השליחות מתוך הבנה של מחירי המלחמה, ומתוך ראייה מפוקחת של כובד האחריות שעל כתפינו –  להגן ולשמור. מאז עומדנו פה בטקס לפני שנה נוספו עוד ארבע משפחות למשפחת השכול אל חטיבת הנח"ל, ארבעה לוחמים שלחמו בגבורה ב"צוק איתן" – איתן ברק, עודד בן סירא, אבי גרינצוויג ורועי פלס – ארבעה שמות של בנים, אחים, חברים שכבר לא ישתחררו… עוד ארבעה חוסרים בשורות. אנחנו כולנו, משפחת הנח"ל, "ברית דמים היא לנו", קשר לא נפרד. נמשיך ונחזק את הקשר, נמשיך, נזכור ונעשה. בשם מפקדי ולוחמי החטיבה, מצדיע לכם! יהי זכר הנופלים ברוך".

יו"ר העמותה, אל"מ (מיל) רענן שריר נושא דברים
דילוג לתוכן