גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

אברהם אוחיון

תאריך הנפילה  י"א חשון תשל"ה

27.10.1974

בגיל  18

מנוחה אחרונה בבית העלמין

שלומי

אזור: חלקה: 1 שורה: 1 קבר : 2

 

סיפור החיים של טוראי אברהם אוחיון

96843

אוחיון, אברהם

בן מסעוד ז"ל ורחל. נולד בתשי"ז (1956) בקזבלנקה שבמרוקו. כחודש ימים אחרי הולדתו עלתה משפחתו לישראל והשתקעה במושב שלומי. אברהם למד בבית-הספר הממלכתי-דתי ע"ש י. בן-צבי במושב שלומי. בתום לימודיו בבית-הספר היסודי החל לעבוד במסגרות ובבניין כדי לעזור לאמו בכלכלת המשפחה. אברהם היה נער חברותי, ישר ובעל מצפון. הוא היה רציני בגישתו לחיים ואהב לעזור לזולת. בהיותו בן למשפחה מרובת-ילדים (שבעה אחים ואחיות) עזר לאמו בעבודות הבית והיה בן נאמן ומסור. מיום-גיוסו הראשון ביקש מצה"ל תמיכה לאמו - ואמנם, בקשתו אושרה, והאם קיבלה תמיכה מקסימלית של שכר חודשי קבוע. הוא היה חובב-ספורט, הצטרף כחבר לקבוצת 'הפועל' בשלומי ושיחק במשחקי-כדורגל רבים.

אברהם גויס לצה"ל באוגוסט 1974. התנדב לשרת בנח"ל ונשלח לטירונות.

ביום י"א בחשון תשל"ה (27.10.1974) נפל אברהם בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבמושב שלומי. השאיר אחריו אם ושבעה אחים ואחיות.

במכתב-תנחומים לאמו כתב מפקדו: "אברהם שירת ביחידתי חודש אחד. הוא היה מוכר לי כחייל טוב וממושמע, חייל שהצליח להשתלב היטב בפלוגתו ולהיות אהוד על חבריו לטירונות".

אמו של אברהם תרמה לזכרו ספר-תורה לבית-הכנסת שבבית-הספר הממלכתי-דתי ע"ש י. בן-צבי במושב שלומי - בית-הספר שאברהם למד בו בנעוריו.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן