גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל

סיפור החיים של טוראי אנג'לו סד

98036

סד, אנג'לו

בן אלווירה ופרננדו, נולד ביום ז' בניסן תשט"ו 30.3.1955)) בסן-לורנצו שבאיטליה. הוא היה חניך "השומר הצעיר" והיה פעיל בהקמת גרעין התיישבותי של תנועתו בעירו. אנג'לו השלים את לימודיו התיכוניים בסן-לורנצו, במגמת הנהלת חשבונות, והתגייס לחיל-האוויר האיטלקי. שנתיים שירת בצבא איטליה והגיע לדרגת רב"ט. בשנת 1978 עלה ארצה עם חבריו בגרעין והצטרף לקיבוץ סאסא שבגליל המערבי.

אף כי חוק שירות חובה בצה"ל לא חל עליו, התנדב לגרעין נח"ל מוצנח ובינואר 1979 התגייס לצה"ל.

ביום ט"ו באב תשל"ט 9.8.1979)), במהלך אימונים ליד בית-לחם, הופעל מטול אמריקני חדש, שאך זה הוכנס לשירות בצה"ל. בהתפוצצות המטול נפצע אנג'לו פצעי מוות. בן עשרים וארבע היה במותו.

לבקשת משפחתו הועברה גופתו למנוחות בעיר הולדתו באיטליה. הוא השאיר אחריו הורים, שתי אחיות ואח. מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "אנג'לו התגייס לשרת בצה"ל וביחידת נח"ל, למרות שיכול היה לבחור בדרך קלה יותר. בתקופת שירותו ביחידה התגלו בו תכונות, אשר חיבבוהו על כל חבריו ומפקדיו. היה בו כוח רצון עז, חיוניות רבה, כושר מנהיגות ומצב רוח עליז תמיד".

חבריו נטעו חורשה לזכרו בקיבוץ סאסא. כן הוציאו ידידיו ומוקיריו מן הגרעין והקיבוץ חוברת זיכרון, שבה העלו בשירים וברשימות קווים לדמותו כצעיר בעל שאר-רוח וער לסביבתו, שנתן דעתו לבעיות העולם והזדהה עם עם ישראל ומדינת ישראל.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן