גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל

סיפור החיים של טוראי ארנון זוסמן

510815

זוסמן, ארנון

בן נחום ולילה, נולד ביום ב' בשבט תשכ"ד (16.1.1964) במושב בלפוריה שבעמק יזרעאל. ארנון התחיל ללמוד בבית-הספר היסודי "יזרעאל" שבעפולה. כאשר עברה משפחתו להתגורר בנתניה, המשיך ארנון את לימודיו וסיים את בית-הספר התיכון חדש בעיר. נופי העמק הירוקים והשלווה ששרתה בהם שבו את ליבו והוא הביע רצון לשוב אליהם. למרות גילו הצעיר הייתה לו אישיות בוגרת ואחראית. הוא היה אהוד ואהוב על מוריו וחבריו לספסל הלימודים והיה הרוח החיה בכיתתו. היה לו חוש הומור מיוחד במינו ושמחת החיים קרנה ממנו.

ארנון גויס לצה"ל בחודש אוגוסט 1982. לאחר הטירונות נתגלו בו בעיות בריאות שמנעו ממנו לשרת ביחידה קרבית כפי שרצה והוא הוצב לשרת במפקדת קצין חינוך ראשי. למרות שלא נשא דרגה הוטלו עליו תפקידים רבי אחריות, אותם מילא על הצד הטוב ביותר. כך למשל היה איש קשר בין המדרשה הצבאית לחינוך ובין המרצים, דאג לזמנם להרצאות בזמן והשגיח על-כך שהתשלומים להם יגיעו במועדם. בשל הצטיינותו במילוי תפקידו המליצו מפקדיו שיצא לקורס קצינים, וכך כתבו בהמלצתם: "הוא ממלא תפקידו ביסודיות, בדייקנות ותוך גילוי אחריות". הוא עשה את המוטל עליו בשקט ובצניעות, וחבריו ומפקדיו רחשו לו חיבה ואהבה. ביום כ"ט בסיוון תשמ"ד (29.6.1984), נפל ארנון בעת שירותו. בן עשרים היה בנופלו. הוא נטמן בבית-הקברות בבלפוריה, בעמק שכה אהב, מוקף שלווה וירק, ליד סבו וסבתו אנשי העלייה השנייה.

במכתב התנחומים למשפחה, כתב מפקדו: "ארנון היה דמות חיובית מאין כמוה. את תפקידו, שהיה אחראי וייחודי, מילא על הצד הטוב ביותר. במגעיו עם הסובבים אותו הקרין חברתיות ונעימות, גרמו לכך שיתחבב על הכל. הועדנו אותו לתפקיד שאותו מילא, וקיווינו, וכך גם הוא קיווה, שתפקיד אחראי יהווה פיצוי על שנמנע ממנו לשרת כפי שהיה רוצה, ביחידה קרבית. הוא הפגין חיוניות רבה בעבודתו, ולא רק בה. גישתו לכל הצטיינה במעורבות ובדבקות בעשייה. היה עצמאי ואחראי."

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן