גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

ג'וזה חביב

תאריך הנפילה  י"ח סיון תשמ"ב

09.06.1982

בגיל  20

מנוחה אחרונה בבית העלמין

אשדוד (צבאי)

אזור: חלקה: 2 שורה: 6 קבר : 7

 

סיפור החיים של טוראי ג'וזה חביב

98817

חביב, ג'וזה-דוד

בן איבט ופרננד, נולד ביום ג' בניסן תשכ"ב (7.4.1962) באשדוד. המשפחה, שהיא משפחה דתית, עלתה מאלג'יר בשנת 1961 והשתקעה באשדוד, שם נולד דוד ולמד בבית-הספר היסודי "יהלום". אחרי שהשלים שמונה שנות לימוד הוא עבר ל"ישיבת הדרום" ברחובות, סיים ארבע שנות לימוד במגמת תיכון הומנית והצטרף לישיבת ההסדר בקרני-שומרון. דוד היה הרוח החיה בהקמת הישיבה.

הוא היה חבר בתנועת "בני עקיבא", תחילה כחניך ואחרי כן כמדריך. שאיפתו הייתה להשתלם ולשמש כמחנך ומורה דתי. הוא סיגל לעצמו מידות של נדיבות, טוב-לב ומסירות לערכי היהדות.

באפריל 1981 התגייס דוד לצה"ל ושירת בחיל-השריון. הוא עבר אימוני טירונות וקורס נהגי טנק. כשפרצה מלחמת שלום הגליל, עלה דוד עם יחידתו ללבנון והיה עם הכוח שפרץ את מעוזי המחבלים בתחילת המערכה.

ביום י"ח בסיוון תשמ"ב (9.6.1982), ביום השלישי למלחמה, נפל דוד בקרב על שדה התעופה צפונית לצור. בן 20 שנים הוא היה במותו. דוד הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי באשדוד. הוא השאיר אחריו הורים, שני אחים ושתי אחיות.

שר הביטחון כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "ג'וזה-דוד נתן את חייו למען מולדתו. הוא ידע לשלב ספרא וסייפא, שימש זמן רב כמדריך בתנועתו לנוער הדתי. הוא היה אהוב על חבריו ומפקדיו".

מפקד יחידתו כתב עליו למשפחתו: "הוא שילב בשירותו את לימוד התורה ואת השירות כחייל קרבי. התחנך על עקרונות ואידיאלים נעלים, אותם קיווה להגשים".

לבקשת משפחתו הונצח זכרו ברכישת "כיסא אליהו" המשמש לברית-מילה. ה"כיסא" מועבר לפי הזמנה בכל הארץ.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן