גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

רב טוראי

גרשון קליין

תאריך הנפילה  י"ז אייר תש"ם

02.05.1980

בגיל  21

מנוחה אחרונה בבית העלמין

קרית שאול (צבאי)

אזור: 1 חלקה: 13 שורה: 3 קבר : 31

 

סיפור החיים של רב טוראי גרשון קליין

98238

קליין, גרשון (גרי)

בן בריינדל ומנחם, נולד ביום א' בסיוון תשי"ט (6.6.1959) במושב שפיר שבשפלת יהודה. כשהיה גרשון בן שנתיים, עברו הוריו לגור בבני-ברק. הוא למד בבית-הספר היסודי "מעלות", והמשיך את לימודיו בישיבה התיכונית של בני עקיבא "נחל-יצחק" בנחלים. הוא אהב ספורט, וגילה כשרון מפליא בעבודות-יד. בגיל צעיר ידע גרשון להרכיב דגמים של מטוסים. בזריזות, במיומנות ובסבלנות הוא עסק בתחביבו. גרשון גילה חוש מיוחד לציור, והיטיב לצייר פורטרטים ואירועים ספורטיביים. כל נושא הקשור במסוקים ובמטוסים כבש את ליבו, והוא צייר דגמים במיטב דמיונו. תקוותו הייתה, כי בבוא מועד גיוסו לצה"ל ישרת בחיל-האוויר, ועד לגיוסו הוא התמיד לצייר ולהרכיב דגמים של מטוסים. אחרי שנפל, נשאר בחדרו אוסף מגוון של ציורים ועבודות יד, כולם בנושאים שאהב.

גרשון לא התקבל לשירות בחיל-האוויר, בגלל ליקוי שנמצא בעיניו. הוא חיפש מסגרת, ההולמת את רוחו ואת דעותיו, והחליט להתגייס במסגרת ישיבת הסדר לחיל-השריון. הוא עבר ללמוד בישיבת הסדר בקריית ארבע.

בספטמבר 1978 התגייס גרשון, עבר אימוני טירונות וקורס נהגי טנק, ועלה לדרגת רב"ט. בין תקופות השירות שלו הוא התמיד בלימודיו בישיבה, עסק בחידושי הלכה, ובאחד מגיליונות הפרסומים של הישיבה הופיעה עבודתו על הנושא "רצח מתוך רחמים, לאור ההתקדמות ברפואה ולאור ההלכה".

בליל שבת, י"ז באייר תש"ם (2.5.1980), כשחזר מתפילת ערבית במערת-המכפלה, ליד "בית הדסה" בחברון, נקלע גרשון למארב מחבלים ונהרג.

בן 21 שנים הוא היה במותו.

גרשון הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בקריית שאול בתל-אביב. הוא השאיר אחריו הורים ושני אחים.

ראש הממשלה ושר הביטחון מנחם בגין כתב עליו למשפחתו: "גרשון היה חייל ולוחם בעל מוטיבציה גבוהה, מסירות וביצוע מושלם. הוא היה חבר למופת ואהוב על הכול".

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן