גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

דוד פרץ

תאריך הנפילה  כ"ג ניסן תש"ם

08/04/1980

בגיל  21

מנוחה אחרונה בבית העלמין

רמלה (צבאי)

אזור: חלקה: 2 שורה: 2 קבר : 2

 

סיפור החיים של טוראי דוד פרץ

98212

פרץ, דוד (דודו)

בן מרסל ומשה, נולד ביום כ"ו באדר תשכ"ט (16.3.1959) ברמלה. דוד למד בבית-הספר היסודי "מענית", והמשיך את לימודיו בבית-הספר המקצועי "עמל א'" במגמת חשמל. דוד הרבה לעסוק בספורט, בכדורגל, בכדורסל, בקליעה למטרה ובשחייה. הוא אהב לקרוא ספרים, ובעיקר בנושא הפסיכולוגיה. כנער היה מסור מאד למשפחתו. היו לו חברים וידידים רבים והוא היה אהוד על כולם. הם העריצו אותו על שהיה אדם שנעים לשוחח אתו שיחות ארוכות ומשמעותיות וכן אהב להקשיב לחברים ולסייע להם ככל האפשר. הוא השתייך לתנועת "הנוער העובד והלומד הלאומי". לקראת גיוסו לצה"ל, הצטרף דוד לגרעין נח"ל שיועד להתיישב בכפר-עזה. לפני שהתגייס, הוא יצא לתקופת של"ת בקיבוץ אשדות-יעקב.

בינואר 1978 התגייס דוד לצה"ל, עבר טירונות ושירת בגדוד נח"ל בבקעת הירדן. הוא נשלח לקורס מ"כים, סיימו בהצלחה ועלה לדרגת רב"ט. דוד היה מועמד לקורס קצינים, וחתם על התחייבות לשרת בצבא הקבע. בספטמבר 1979, הוא עלה לדרגת סמל.

בליל כ"ג בניסן תש"ם (8.4.1980) היה דוד בסיור ביטחון שוטף לאורך גדר המערכת בבקעת הירדן. באותו לילה ביצעה יחידתו מרדף באש חיה. בתרגיל נפגע דוד ונהרג. בן 21 שנים הוא היה במותו.

מפקד יחידתו כתב עליו להוריו: "סמל פרץ דוד היה אהוד ונערץ על חייליו ומפקדיו כאחד. מסירותו, דאגתו לחייליו, והאופן שבו ביצע את תפקידו כמפקד היו לסמל ולדוגמה לכולנו".

הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי ברמלה.

דוד השאיר אחריו הורים ואח.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן