גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

רב טוראי

דוד קופשטיין

תאריך הנפילה  ו' אדר ב' תשל"ח

15.03.1978

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

חיפה (צבאי)

אזור: ב חלקה: 3 שורה: 10 קבר : 4

 

סיפור החיים של רב טוראי דוד קופשטיין

97640

קופשטיין, דוד-יהונתן

בן מרדכי ושרה. נולד ביום כ"ג בשבט תשי"ט (1.2.1959) בקרית- ביאליק שליד חיפה, כנצר למשפחת-רבנים נודעת באנגליה (מצד-אמו). כשהיה בן שנה עברה המשפחה ל'אחוזה' שעל הר- הכרמל בחיפה. כאן למד דוד בגן ובבית-הספר הממלכתי-דתי 'כרמל' עד לכיתה ו'. שלוש שנים עשה בחטיבת-הביניים של ביה"ס הדתי 'יבנה' בחיפה, ואת מסלול לימודיו התיכוניים סיים בישיבה התיכונית 'פרחי אהרון' של בני-עקיבא שבקרית-שמואל.

נאמן לחינוך שקיבל בביתו ובבית-הספר שמר דוד בקפידה על אורח-חיים דתי. הוא היה בחור שקט וענו ומילא אחר כל התחייבויותיו כחובש ספסל-הלימודים. בצד לימודיו נמשך גם דוד אל העולם המרתק של הספורט ואל ההוי העשיר של תנועת- הנוער. מנעוריו היה גמיש וקל-רגליים. ואף שלא הצטיין בגובה-קומתו נמנה עם הטובים שבשחקני הכדורסל בקרב חבריו והיה חבר ב'אליצור'. בתנועת-הנער הדתית 'בני-עקיבא', שאליה הצטרף בגיל צעיר, בלט בחיוניותו ובמרצו הבלתי-נדלה, שהיה מוכן להקדיש למימוש האידיאלים הדתיים, הלאומיים והאנושיים, שהאמין בהם בכל-לבו. עודנו נער ביישן וחסר-נסיון, וכבר הופקדה בידיו מלאכת ההדרכה בסניף תנועתו בקרית-ים - תפקיד שהצליח בו מעל למשוער.

בחוברת-הזיכרון 'מזמור לדוד' שמשפחתו וידידיו הוציאו אחרי מותו, מפליגים ידידיו וחניכיו של דוד בשבחן של תכונות-האופי שנתברך בהן: היה בו צירוף של רגישות דקה עם כושר-חשיבה מבריק; לא הרבה בהתנצחויות; לא שם לב לקטנות; נמנע מסכסוכים והשכין שלום בין חבריו. חוש-ההומור שלו היה לשם-דבר. תמיד נראה מחייך. חביב ומביע רוך, ידידות ואחוה. בתיק השירות הצבאי העניק לו מפקדו ציון זה: "שקט, צנוע, בעל ערכים אנושיים בולטים, ישר, חרוץ ומסור."

דוד הצטרף לגרעין נח"ל בתנועתו, עשה משך-של"ת בכפר-עציון שבגוש-עציון, ועד-מהרה קנה חיבתם של חבריו לגרעין ושל המשפחה המאמצת. במסגרת נח"ל-מוצנח עבר את טירונות חיל-הרגלים. היה בעל כושר פיסי טוב ובעל כוח-רצון שסייע לו לעמוד בכל קשיי הטירונות. הוא נבחר לעמוד בכל קשיי הטירונות. הוא נבחר להישלח לקורס-מ"כים. עוד לא הספיק לסיים קורס זה, וכבר נשלח עם חבריו לשדה-הפעילות במבצע ליטני.

במבואות העיירה הלבנונית בנת-ג'בל הוטל עליו לטהר מבצר של מפקדת מחבלים. בעת הקרב שהתפתח בין הכוחות, נפגע קשות מפגז ופונה לעורף, אך לא היה ניתן להציל את חייו. הוא נפל ביום ו' באדר ב' תשל"ח (15.3.1978). הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבחיפה. השאיר אחריו הורים, אחות ואח. לאחר נפילתו הועלה לדרגת רב"ט.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן