גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

רב טוראי

דורון חובן

תאריך הנפילה  כ"ו תשרי תשל"ד

22.10.1973

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

כפר חסידים (חל צבא)

אזור: חלקה: 1 שורה: 2 קבר : 4

 

סיפור החיים של רב טוראי דורון חובן

95180

חובן, דורון

דורון, בן פאולינה ונתן, נולד ביום א' באב תשי"ד (31.7.1954) ביאסי שברומניה ועלה לארץ עם בני משפחתו בשנת תשכ"ג (1963). הוא סיים את לימודיו בבית-הספר היסודי "זבולוני" ברכסים, שליד כפר חסידים, ואחרי-כן למד בבית-הספר המקצועי של חברת החשמל בחיפה. דורון היה תלמיד מצטיין בבית-הספר היסודי בעיר מולדתו יאסי שברומניה, וכן בבית-הספר שלמד בו אחרי עליית המשפחה לארץ. הוא היה ספורטאי חובב ופעיל בגדנ"ע בכל שנות לימודיו בבית-הספר המקצועי של חברת החשמל. דורון היה צעיר צנוע וברוך כשרונות, חבר טוב ונאמן, שהיה מוכן תמיד לעזור בעצה ובמעשה לכל נזקק. הוא היה קשור מאוד למשפחתו וכל השנים עשה ככל יכולתו כדי לסייע לאביו בפרנסת המשפחה.

דורון גויס לצה"ל בתחילת נובמבר 1972 והוצב לחיל ההנדסה. הוא עבר קורס מ"כים בנח"ל וקורס פלסים בהנדסה-קרבית ושירת ביחידות קרביות בחיל. הוא היה חייל מסור וממושמע וחבר למופת, אהוב מאוד על חבריו ועל מפקדיו. במלחמת יום-הכיפורים היה דורון חייל בגדוד גישור, שהוטל עליו להקים גשרים על תעלת סואץ ולהבטיח את מעבר הכוחות לגדה המערבית של התעלה. הוא נפגע ונהרג בהפגזה על הגשרים, ביום כ"ו בתשרי תשל"ד (22.10.1973), שבע דקות לפני כניסת הפסקת האש בחזית התעלה לתוקפה. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין ברכסים, שליד כפר חסידים. השאיר אחריו הורים ואח. לאחר נופלו הועלה לדרגת רב-טוראי.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו, כי דורון נפל תוך כדי ביצוע תפקידו בבניית הגשרים, וכי היה אחד החיילים המצטיינים בפלוגתו, השתתף בפעולות שונות בעת המלחמה ובכולן הצטיין; שר הביטחון משה דיין כתב למשפחה כי דורון היה חייל מסור וחבר נאמן.

הוריו תרמו לזכרו מנורה שהושמה בבית הכנסת "שארית הפליטה" ברכסים.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן