גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

דניאל בנדרסקי

תאריך הנפילה  ה' חשון תשנ"ה

09.10.1994

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

רחובות (צבאי)

אזור: חלקה: 3 שורה: 5 קבר : 10

 

סיפור החיים של טוראי דניאל בנדרסקי

514120

בנדרסקי, דניאל

בן פניה וולריאן. נולד ביום ו' בשבט תשל"ה (18.1.1975), בווילנה, בברית המועצות. בן שני למשפחה בת שני ילדים. דניאל התחיל את לימודיו בבית-הספר היסודי הכללי בווילנה, במגמה לאמנויות. כאשר מלאו לו חמש עשרה שנה, עלה עם הוריו ואחיו לישראל. דניאל - דן, בפי חבריו - המשיך ללמוד בבית-הספר התיכון "ויצ"ו" ברחובות, במגמת עיצוב אמנותי. הוא עסק באמנויות שונות: צייר וגילף בעץ ועסק בגרפיקה. דן היה בחור לבבי ועליז, אהב את האנשים סביבו והרבה לעזור לזולת.

בתחילת חודש אוגוסט 1994, גויס דן לשירות חובה בצה"ל. הוא ביקש להתגייס ליחידה קרבית והוצב לחטיבת הנח"ל. מתחילת שירותו היתה לדן גאוות יחידה. כאשר נשאל על שירותו, השיב: "קשה בצבא, אבל כך צריך להיות". לדברי מפקדיו בבסיס הטירונות, תפקד דניאל ברמה גבוהה, היה ממושמע וגילה מוטיבציה. הוא נקלט בין החיילים האחרים, רובם ילידי הארץ, והיה מקובל ואהוד על חבריו ומפקדיו. דן נבחר מבין כל החיילים האחרים לצאת לקורס צלפים והיה מיועד להמשיך את מסלולו הקרבי בקורס מפקדים.

ביום ה' בחשוון תשנ"ה (9.10.1994), נפל דניאל בעת שירותו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי ברחובות. הותיר אחריו הורים ואח - אלברט. בן תשע עשרה היה בנופלו.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה: "דניאל בחר להיות חייל קרבי בנח"ל. הוא היה חייל טוב מאוד, ממושמע ושקט. ... הוא הרשים את מפקדיו במקצועיותו הרבה והיה מיועד לקידום במסלול פיקודי בעתיד.".

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן