גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

חגי מקור

תאריך הנפילה  י"א אלול תש"מ

23.08.1980

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

חולון (צבאי)

אזור: חלקה: 3 שורה: 4 קבר : 3

 

סיפור החיים של  חגי מקור

98319

מקור, חגי

בן מרים ויוסף, נולד ביום י"ד באלול תשכ"א (26.8.1961) בחולון. חגי היה ילד בלונדיני מלא תלתלים, שמחת חיים וצחוק. מקטנות בלט אצלו הרצון לעזור לכל אחד בכל דבר, ואפילו אם פגע הדבר בו-עצמו. חגי החלללמוד בבית-הספר היסודי "שפרינצק" בחולון, והמשיכם בבית-הספר התיכון מקצועי "הולץ". הוא סיים את לימודיו בבית-הספר להשכלה בכתב "מישל"ב". בכל תקופת לימודיו היה חגי חבר בתנועת "השומר הצעיר", ויצא עם חבריו לתנועה למסעות וטיולים בכל רחבי הארץ. הוא הרבה לעסוק בספורט: ג'ודו וכדורסל, והיה מדריך בבית-הספר לכדורסל של "הפועל" חולון. חגי גם אהב מאוד מוסיקה. הוא הצטרף עם חבריו ב"השומר הצעיר" לגרעין "חצ"ב", שהיה אמור להצטרף לקיבוץ כרם שלום.

חגי גויס לצה"ל במחצית אוגוסט 1979, ולמרות שקיבל זימון לבדיקת כושרו להיות טייס, דבק בהחלטתו ובחבריו והתנדב לנח"ל, כדי לשרת ביחידה קרבית בחיל זה. לאחר הטירונות ושהייה בכרם שלום, עבר חגי קורס חובשים קרביים וצורף לגדוד נח"ל מוצנח.

ביום י"א באלול תש"ם (23.8.1980) נפל טוראי חגי בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי בחולון. הוא הניח אחריו הורים ואחות.

במכתב התנחומים למשפחה כתב מפקדו: "חגי מצא את מותו בעת שירותו כלוחם ביחידת צנחנים מובחרת. חגי הצטיין מעל לכול ברצון ברזל, בנחישות החלטתו להגיע ליחידה למרות שיכול היה לבחור בדרך קלה יותר... תכונותיו של חגי ראויות לציון והערכה, היות שהן למעשה מסמלות ערכי אמת שבזכותם קמה ונשתמרה הציונות המעשית בארץ-ישראל".

הוריו נטעו חורשה של 1,000 עצים על-שמו ביער המגינים.

משפחתו וגרעין "חצ"ב" הוציאו לאור לזכרו חוברת ושמה "חגי", המתארת בכתב ובתמונות את תולדות חייו הקצרים.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן