גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

חיים דוד כץ

תאריך הנפילה  י' טבת תשל"ה

24.12.1974

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

קרית שאול (צבאי)

אזור: 1 חלקה: 9 שורה: 5 קבר : 23

 

סיפור החיים של טוראי חיים דוד כץ

96875

כץ, דוד חיים

בן אברהם ושרה. נולד ביום ב' בתמוז תשט"ו (22.6.1955) בפולניה שלאחר השואה. כשמלאו לו שנתיים, עלתה המשפחה ארצה והשתקעה בתל-אביב. כאן למד בבית-הספר 'שלמה המלך'. משם עבר לבית-הספר התיכון 'צייטלין', בחר במגמה ריאלית-ביולוגית ועמד בבחינות-הבגרות בהצלחה רבה. כבר מגיל צעיר ניכר דוד ברצינותו ובשקדנותו בלימודים. אהב לקרוא, וימים שלמים לא משו ספרים מידיו. הציונים בתעודותיו היו גבוהים, אך לבו לא גאה משום-כך ביחסו לחבריו. הללו אהבוהו בזכות מזגו הנוח, והם הרבו לבקר בביתו כדי לשחק אתו וגם כדי לקנות דעת ממנו. ואמנם, שמח דוד לעזור לחבריו ככל-יכולתו.

דוד היה פעיל בתנועת-הנוער 'בני-עקיבא', שהשרישה בו ערכים דתיים-לאומיים וחלוציים. כאשר עמד לפני הגיוס לצבא הסדיר, נתקבל לעתודה האקדמית כדי להשתלם בהנדסת-בניין בטכניון שבחיפה, אך הוא העדיף להצטרף לגרעין נח"ל 'צורים' שבמסגרת תנועתו. הוא חויל בסוף יולי 1973.

בתחילת נובמבר 1973 סיים דוד את הטירונות בנח"ל מוצנח. לאחר-מכן עבר בהצלחה קורס-רגמים וכן קורס-צניחה. היה מסור לגרעין שלו, וחבריו כיבדוהו ואהבוהו. הם ידעו כי ניתן תמיד לסמוך על דוד, שיבצע כל משימה בנאמנות ובאחריות. בייחוד העסיקוהו בעבודות שהיו כרוכות במאמץ רוחני.

דוד אהב את הבית אהבה רבה ולא החמיץ כל הזדמנות לבקר אצל הוריו ואחיותיו הבוגרות. אם לא נתאפשר לו לבקרם אישית טלפן אליהם, כדי שלא ידאגו לשלומו.

ביום י' בטבת תשל"ה (24.12.1974) נפל בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין שבקרית-שאול. השאיר אחריו הורים ושתי אחיות.

 

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן