גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל

סיפור החיים של סמל טליה וקסמן

515948

וקסמן, טליה

בת שרה ושאול. נולדה ביום ה' בתשרי תשמ"ב (3.10.1981) בחיפה, תינוקת יפהפייה תכולת עיניים וזהובת שיער. אחות לצאלה, בז וארם.

מילדותה הקדישה עצמה לריקודי בלט ומחול קלאסי, שהצטיינה בהם וסחפה אחריה את הקהל בהופעותיה העדינות והרכות וביופייה המיוחד.

טליה גדלה במושב עופר ולמדה בבית-הספר היסודי "כרם מהר"ל". היתה מקובלת תמיד בכיתתה ובקרב חבריה, דומיננטית, מצחיקה, מלאת אושר פנימי ושמחת חיים. תלמידה משקיענית ויסודית, למרות מגבלת ליקוי הלמידה שהיתה לה.

כשהחלה את לימודיה בבית-הספר התיכון "כפר גלים", החליטה לעזוב את תחום הריקוד כדי שתוכל להשקיע יותר בלימודיה. עם זאת, הצטרפה טליה אל להקת השירה של התיכון, ובלטה גם שם בתכונותיה ובכישוריה המדהימים במשחק ושירה והפגינה את אהבתה הטבעית לבמה.

טליה אהבה מאוד את החיים וניצלה כל רגע מחייה, אהבה לבלות, לצאת למסיבות וליהנות. תמיד היתה שמחה ומאושרת ואף פעם לא מדוכדכת. קיבלה הכל בקלות והשרתה אושר ושמחה גם על סביבתה, כמו אלומת אור זוהר המאירה על כל אוהביה ומהפנטת את כולם.

באוגוסט 2000 התגייסה טליה לצה"ל, ובתום אימוני הטירונות יצאה לקורס מ"כים בן חצי שנה בזיקים. היא אהבה מאוד את הקורס ואת חברותיה ועזרה תמיד לכולם.

עם סיום הקורס היתה למ"כית במחוו"ה אלון. טליה הספיקה להעביר קורס אחד ואחרון בחייה.

סמל טליה וקסמן נפלה בעת שירותה ביום כ"ה בסיוון תשס"א (16.6.2001) והיא בת תשע- עשרה. היא הובאה למנוחות במושב עופר. הותירה אחריה הורים, אחות ושני אחים.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן