גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

רב טוראי

יהודה ליטני

תאריך הנפילה  י"ח אדר א תשל"ג

20.02.1973

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

חיפה (צבאי)

אזור: ב חלקה: 1 שורה: 2 קבר : 13

 

סיפור החיים של רב טוראי יהודה ליטני

93304

ליטני, יהודה ("דודי")

בן כרמלה ודוד. נולד בחיפה ביום ד' בתשרי תשי"ד (13.9.1953). אח לנורית, עדית ושי. נקרא על שם דודו יהודה ליטמנוביץ, שנפל תוך מילוי תפקידו ב"הגנה". דודי למד בבית-הספר היסודי שליד בית-הספר הריאלי וסיים את חוק לימודיו בבית-הספר המקצועי-תיכון בסמ"ת שליד הטכניון - כאלקטרונאי. הוא היה חבר בתנועת "הצופים" בחיפה, תחילה כחניך ומדריך בשבט "צופית" ואחר-כך כמדריך בשבט "עמית". עם חבריו וחניכיו לתנועה הרבה לטייל ברחבי הארץ ולשהות במחנות. הוא התמחה בצילום ואת תמונותיו פיתח במו-ידיו. דודי היה נער עליז, מסור למשפחתו, חבר נאמן וחביב על הכל. לקראת גיוסו לצבא, הצטרף לגרעין נח"ל "אכפת".

דודי התגייס לצה"ל בסוף ינואר 1972 עם הגרעין שלו, שהצטרף לנח"ל, כהשלמה לקיבוץ גדות. הוא סיים בהצלחה את הטירונות ועבר קורס מ"כים וקורס צניחה. בחיי היום יום בצבא, במסעות ובתרגילים, היה דודי מקור עידוד לחבריו, שהתפלאו לא אחת לראות כיצד הוא עומס את ה"מאג" הכבד, 750 כדור, ג'ריקן, טרנזיסטור, וכמובן מצלמה שלא ויתר עליה מעולם. ביום י"ח באדר א' תשל"ג (20.2.1973), ביום שזומן לקורס קצינים, נפל רב"ט יהודה בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בחיפה.

במכתב-תנחומים להורים כתב מפקדו: "דודי מילא את התפקיד הקשה של מפקד כיתה באחריות וגאווה. למרות האימונים המפרכים, שהקפיד על ביצועם המלא והנכון, חזר ותרגל כאשר לא היו די טובים, לדעתו. אהבו אותו חייליו, וכמ"פ רואה אני היום את חייליו - עדות חיה לרמת האימונים הגבוהה שהעניק להם - דודי התנדב לגדודנו והיה מופת לפקודיו, למפקדיו ולחבריו - - - "דודי משמש לנו מופת כצנחן רציני, מפקד וחבר יקר".

 

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן