גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

יהושע סלומה

תאריך הנפילה  י"ג שבט תש"מ

31.01.1980

בגיל  23

מנוחה אחרונה בבית העלמין

הר הרצל (צבאי)

אזור: א חלקה: 21 שורה: 1 קבר : 3

 

סיפור החיים של טוראי יהושע סלומה

98157

סלומה, יהושע (יספר)

בן שרה ואהרן, נולד ביום כ"ב באייר תשי"ז (23.5.1957) בדנמרק. הוא למד בבית-ספר יסודי ובתיכון עיוני בארץ מוצאו. היה ציוני מסור, חניך תנועת "בני-עקיבא", ועוד בהיותו בדנמרק למד עברית. יהושע ספג בבית הוריו חינוך הומניסטי רחב, ידע בשפות רבות, אהבה לספרים, עניין במתמטיקה ובמיוחד אהבה למוסיקה קלאסית.

בשנת 1976 עלה ארצה ובמשך שנה היה בהכשרה בקיבוץ לביא שבגליל. בשנת 1977 הצטרף לישיבת-ההסדר בקרית-ארבע. הוא שינה את מעמדו הרשמי, התאזרח בארץ כעולה חדש והתגייס לצה"ל במסגרת ישיבת ההסדר.

בינואר 1979 התחיל את שירותו כטירון ביחידת נח"ל מוצנח והוכר בצה"ל כחייל בודד. חבריו ומוריו בישיבה סיפרו עליו כי "חשקה נפשו בתורה ובארץ-ישראל; הוא מצא עניין מיוחד בבניינה של חברון והתכוון לבנות בה את ביתו. שקד יומם ולילה על לימודיו וראה אידיאל בשילוב לימוד התורה בשירות צבאי".

ביום י"ג בשבט תש"ם (31.1.1980) טייל יהושע בקסבה של חברון. מחבל ערבי התקרב אליו וירה בו. הוא נפצע פצעי מות. בן 23 היה יהושע במותו. הוא הובא למנוחות בהר-הרצל בירושלים. חבריו בישיבה הקימו לזכרו גל-עד במקום נפילתו, אולם האנדרטה הושחתה על-ידי ערבים.

מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "הזדעזענו קשות מרצח יהושע, שבא ארצה על-מנת למלא חובתו למולדת ונרצח בצורה פושעת".

על שמו ועל שם שלושת תלמידי ישיבת ההסדר שנרצחו בחברון בשנת תש"ם, נקרא הישוב - בית חגי.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן