גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל

סיפור החיים של טוראי יוליו שנצר

96962

שנצר, יוליו (אליעזר)

בן גרס ז"ל ורבקה. נולד ביום כ"א באדר תשי"ז (22.2.1957) בבואנוס איירס שבארגנטינה. עלה ארצה עם משפחתו בשנת 1971. אליעזר למד בבית הספר היסודי בסנטה-פה ועם עלותו לישראל שהה כעשרה חודשים בקיבוץ מסילות. לאחר מכן המשיך את לימודיו בבית הספר התיכון 'רוגוזין' שבקרית אתא. היה תלמיד מצטיין והצליח מאוד בלימודיו. בבית הספר התיכון נקלט מהר למרות קשיי ההתאקלמות. עם פטירת אביו, והוא אז תלמיד הכיתה השביעית, נאלץ אליעזר להפסיק את לימודיו בבית הספר התיכון, כדי לעבוד ולסייע בפרנסת המשפחה. הוא עזר לאמו בכל אשר יכול. כן טיפל באחותו והיה להם כאב. אליעזר היה חובב ספורט, התעניין בנושאי אמנות שונים ושקד כל הזמן להרחיב את אופקיו.

אליעזר גויס לצה"ל בנובמבר 1974 והתנדב לשרת בנח"ל. בימי ההמתנה לטירונות נשלח לסייע לעבודות שונות בשלישות הראשית והתחבב עד מהרה על כולם. במכתבו להורים כתב מפקדו: "בפרק הזמן הקצר שאליעזר היה ביחידתנו הוא התגלה כחייל טוב הממלא את המוטל עליו במסירות ובאחריות. כן היה חבר נאמן לאנשי יחידתו".

ביום י"ג בסיון תשל"ה (23.5.1975) נפל אליעזר בעת מילוי תפקידו במרכז הארץ. הובא למנוחת עולמים בבית העלמין שבקרית אתא. השאיר אחריו אם, שני אחים ואחות.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן