גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

רב טוראי

יורי ליבקינד

תאריך הנפילה  כ"ה סיון תשנ"ד

04.06.1994

בגיל  21

מנוחה אחרונה בבית העלמין

ראשון לציון (צבאי)

אזור: חלקה: 7 שורה: 1 קבר : 3

 

סיפור החיים של רב טוראי יורי ליבקינד

514015

ליבקינד, יורי

בן אנה ורפאל. נולד ביום י"ג באדר א' תשל"ג (15.2.1973) בעיר קייב שבאוקראינה, כבן בכור להוריו. גדל והתחנך בעירו, שם סיים לימודי רובוטיקה בטכניקום. יורי היה חובב ספרות, הרבה לקרוא ואהב ספורט. הוא היה ציוני, ולאחר ששמע רבות על ישראל, לחץ על הוריו לעלות ארצה. המשפחה עלתה בשנת 1991 והשתקעה בראשון לציון. יורי למד באולפן בקיבוץ רביבים ואחר כך עבר להתגורר בקיבוץ גבולות, שם התקבל כ"בן מאומץ" במשפחת בר יהודה והמשיך בלימודי מחשב במכללת שער הנגב. "אמו המאמצת" מן הקיבוץ, סיפרה: "כשביקשו מאתנו לארח אחד מן הסטודנטים של 'סלע', ביקשתי את הבחור הכי יפה, וזה היה יורי. יורי ליבקינד, כשמו כן הוא - 'ליבע קינד' - ילד אהוד. תמיד עדין, שקט ומנומס".

במרץ 1993 גויס יורי לשירות חובה בצה"ל ובתום הטירונות עבר קורס מש"קי שקם, הועלה לדרגת רב"ט והוצב לשרת כמש"ק שקם ביחידת נח"ל בנגב. עד מהרה השתלב יפה בגדוד. מפקדיו העריכוהו כחייל מצוין, חכם ואיכפתי מאוד, שניהל את השקם בצורה מעולה.

ביום שבת, כ"ה בניסן תשנ"ד (4.6.1994) נפל יורי בעת שירותו. בן עשרים ואחת היה בנופלו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בראשון לציון. הותיר אחריו הורים ואחות - אורית.

הרמטכ"ל אהוד ברק כתב במכתב ניחומים למשפחה: "יורי תואר על-ידי חבריו כחייל חברותי מאוד, חייכן, שהשתדל לעזור לזולת. בתוקף תפקידו דאג לחיילי היחידה גם מעבר לשעות הפעילות והשתלב יפה בגדוד". מפקד היחידה הוסיף וכתב: "יורי ביצע את מלאכתו במסירות הראויה להערכה. מסירות זו ומזגו הידידותי אפיינו את יורי וחיבבו אותו על חבריו ועל מפקדיו".

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן