גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

רב טוראי

יורם אביטן

תאריך הנפילה  כ"ז אייר תשמ"ח

14.05.1988

בגיל  21

מנוחה אחרונה בבית העלמין

הר הרצל (צבאי)

אזור: ד חלקה: 10 שורה: 6 קבר : 7

 

סיפור החיים של רב טוראי יורם אביטן

511820

אביטן, יורם

בן הזקונים של עזיזה ורפאל. נולד ביום י' באדר א' תשכ"ז (20.2.1967) במשפחה מרובת ילדים. יורם נולד וגדל בירושלים ואהבתו אליה היתה גדולה. הוא למד בבית-ספר יסודי, המשיך בבית-ספר תיכון-מקצועי וחדל מלימודיו לאחר שנה אחת. יורם החל לעבוד במקומות שונים, עד שהתגייס לצה"ל בראשית פברואר 1985.

יורם היה קשור מאוד למשפחתו, ובייחוד לאמו וסייע לה בכל עת, אף בחופשות קצרות מן הצבא. הוא הצטרף לנח"ל, ושירת בגרעין 'שירן', שיועד לקיבוץ שומריה. את השל"ת עשה יורם בקיבוץ ניר יצחק. לאחר-מכן עבר את אימוני הטירונות, השתלם בקורס נהגי אמבולנס ושירת בחטיבת הנח"ל כנהג אמבולנס.

יומי, כך כינו החברים את יורם, עסק בקיבוץ בחצרנות. "יומי אהב שגעונות, והיה ילד במעשיו ובנפשו, וזו היתה בדיוק עבודה בשבילו..." כך כתבו חבריו בחוברת שהוציאו לאור לזכרו. מפקדו מציין, שיורם היה חייל למופת, אחראי ומסור והצטיין בנכונותו להקשיב לחבריו ולעזור להם. הוא מילא היטב את התפקידים והמשימות שהוטלו עליו בגרעין ובחטיבה. יורם ידע להצחיק את חבריו ולהפיג את שעמומם ועצבונם. במהלך שירותו הוא עבר בהצלחה קורס מתקדם בגלישה וזכה בתעודה של 'אגודת גולשי הצוקים בישראל'.

ביום כ"ז באייר תשמ"ח (14.5.1988) נפל יורם בעת שירותו. הוא יצא לחופשת שבת עם ארבעה מחבריו בגרעין. במכונית ה'טרנזיט' של קיבוץ ניר יצחק שבה נסעו נהגה חיילת, שניסיונה בנהיגה היה מועט ביותר. לפתע סטה הרכב ממסלולו, ירד לתעלה שבצד הדרך והתהפך פעמים מספר. יורם נלכד במכונית ונהרג. הוא הובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בהר-הרצל בירושלים. בן עשרים-ואחת היה במותו. השאיר אחריו הורים ושבעה אחים ואחיות. חבריו בגרעין הנח"ל הוציאו לאור חוברת לזכרו ושילבו בה שירים, מכתבים ותמונות מתקופת שירותו עימם.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן