גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

רב טוראי

יורם שנבך

תאריך הנפילה  ט"ז אב תשל"ט

09.08.1979

בגיל  20

מנוחה אחרונה בבית העלמין

חולון (צבאי)

אזור: חלקה: 3 שורה: 3 קבר : 1

 

סיפור החיים של רב טוראי יורם שנבך

98038

שנבך, יורם

בן חדווה וצבי, נולד ביום ט"ו באדר א' תשי"ט (2.2.1959) בתל-אביב. יורם היה בן להורים ניצולי השואה. אביו, שעלה ארצה בשנת 1946, השתתף במלחמת הקוממיות. אחרי המלחמה התחתן האב ובנה את ביתו בחולון, שם נולדו שני בניו. יורם היה הבן הבכור והוריו גידלו אותו באהבה ובחרדה, אחרי התלאות שעברו עליהם בשואה. הוא למד בבית-הספר היסודי על-שם שנקר בחולון. אחרי שסיים את חטיבת-הביניים עבר לתיכון חדש בחולון והשלים את לימודיו התיכוניים במגמה ביולוגית-ריאלית.

כשהתקרב מועד גיוסו לצה"ל הגיש בקשה להתקבל לעתודה האקדמית, אולם חזר בו מן הבקשה והחליט לשרת במסלול נח"ל. הוא הצטרף לגרעין נח"ל ובינואר 1978 התגייס לצה"ל ושירת בנח"ל מוצנח. יורם עבר אימוני טירונות ונשלח לקורס מ"כים. ביום ט"ז באב תשל"ט (9.8.1979) עברה יחידתו אימון בהטלת רימון מסוג חדש, שעדיין לא היה מוכר בצה"ל. הרימון התפוצץ, יורם נפגע ברסיסים ונהרג. בן 20 היה בנופלו. אחרי מותו הועלה לדרגת רב"ט.

הוא הובא למנוחות בבית הקברות הצבאי בחולון. השאיר אחריו הורים ואח. מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "המקרה המצער אירע בתרגיל בשטח חשוף. יורם היה מוכר ביחידתנו כבחור צנוע ואחד החיילים הטובים בפלוגה. חבר טוב ומקובל על כל חבריו ועל מפקדיו".

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן