גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

יעקב לביא

תאריך הנפילה  כ"א אדר ב' תשל"ח

30.03.1978

בגיל  18

מנוחה אחרונה בבית העלמין

בני ברק-פונביץ

אזור: יא חלקה: שורה: 6 קבר : 15

 

סיפור החיים של טוראי יעקב לביא

97653

לביא, יעקב

בן מאיר ואיבון. נולד ביום כ"א בתשרי תשכ"א (12.10.1960) בבני- ברק. למד בבית-הספר היסודי 'לפידות' שבמקום. הוא היה ילד בעל רמת אינטליגנציה גבוהה וסיים את לימודיו היסודיים לאחר שבע שנות-לימוד בלבד. לאחר-מכן, בשנים 1973 עד 1977, למד בישיבה התיכונית 'כפר גנים' שבפתח-תקוה, במגמה ההומנית, ועמד בבחינות-הבגרות בהצטיינות.

יעקב היה נער שומר-מצוות ותלמיד-חכם. היה לו זיכרון מעולה ותמיד הצטיין בלימודים. הוא היה חבר בתנועות הנוער 'בית"ר' ו'בני-עקיבא'. בשנת 1977 התגייס לישיבת ההסדר 'ימית', ועסק שם בלימודי-קודש.

ביום 9.1.1978 גויס לצה"ל והוצב לחיל-השריון. הוא היה נהג-טנק ורובאי ונשלח לבית- הספר לשריון, לקורס-הכשרה כלוחם טנק. יעקב היה אדם חברותי וער לבעיות הכלל. ביחסו לפרט היה נכון בכל-עת להושיט יד עוזרת לכל נדרש.

ביום רביעי, ב' באדר ב' תשל"ח (29.3.1968) נפל במילוי תפקידו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין שבבני-ברק. השאיר אחריו הורים, אחים ואחיות.

במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "יעקב הצטיין בלימודיו ובאימוניו כחייל במסגרת השריון. בפרק-הזמן הקצר שמפקדיו הכירוהו התבלט בתכונותיו החיוביות ושקד למלא את המוטל עליו".

ארגון בוגרי הישיבה התיכונית 'כפר-גנים' הקים לזכרו קרן גמילות-חסדים. הוריו הנציחו את שמו בבית-הכנסת 'שערי הרחמים' שבבני-ברק.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן