גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

יקיר מנור

תאריך הנפילה  ב' אדר תשל"ז

19.02.1977

בגיל  20

מנוחה אחרונה בבית העלמין

חיפה (צבאי)

אזור: ב חלקה: 4 שורה: 7 קבר : 7

 

סיפור החיים של טוראי יקיר מנור

97308

מנור, יקיר ('שמואל')

בן גדליה ושלוה. נולד ביום ז' באב תשי"ז (4.8.1957) בתל-קציר. נקרא על-שמו של יקיר גרינבאום, חבר הקיבוץ שהתגייס לנח"ל ונפל ימים-מספר לפני הולדתו. יקיר למד בבית-הספר היסודי 'תל- חי' שבחיפה, המשיך ללמוד בחטיבת-הביניים של בית-הספר העירוני ג' וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון המקצועי 'בסמ"ת'.

מגיל 10 היה יקיר חבר בתנועת 'מחנות העולים' שבנוה-שאנן בחיפה והצטרף לגרעין 'גל-גיל', שהיה מיועד להתנחלות בבקעת הירדן. יקיר הבלונדיני, הגבוה מכל הסובבים אותו, היה חובב- ספורט והצטיין במשחק הכדורסל. בשנת 1974 הצטרף לקבוצת הכדורסל של 'הפועל' - הר הכרמל. הוא היה נער יפה-תואר וטוב- לב; הבעת פניו רצינית, ובכל-זאת נראה תמיד מאושר. בקיץ של שנת 1975, לאחר שסיים את לימודיו התיכוניים, עשה יקיר, יחד עם חברי הגרעין שהצטרף אליו, במעוז-חיים שבעמק בית-שאן, לתקופת-הכשרה. שם עסק בעבודה חקלאית, היה גאה בעיסוקו והסב בכך נחת לאביו שמקצועו היה קרוב לתחום העבודה החקלאית.

יקיר גויס לצה"ל בינואר 1976. לאחר הגיבוש בקורס-טיס הצטרף לטירונות עם חברי הגרעין שאתם עבר להיאחזות נח"ל 'קטיף' שברצועת-עזה. משם עבר הגרעין לבקעת הירדן, לקיבוץ גלגל. הוא הקדיש את מלוא מרצו לעבודה בקיבוץ. תוך שירותו זכה להערכה רבה מצד מפקדיו וחבריו לגרעין.

ביום ב' באדר תשל"ז (19.2.1977) נפל יקיר בעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבחיפה. השאיר אחריו הורים ואחות.

במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "הריני להביע את צערי העמוק, בשמי ובשם כל חיילי ומפקדי הגדוד, על מותו ללא-עת של בנכם היקר, יקיר ז"ל. יקיר היה חייל למופת אשר מילא את כל המשימות שהוטלו עליו במסירות ובנאמנות".

המשפחה הוציאה לאור חוברת לזכרו.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן