גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

ישראל שקולניק

תאריך הנפילה  ט' תמוז תשנ"ד

18.06.1994

בגיל  18

מנוחה אחרונה בבית העלמין

פרדס חנה (צבאי)

אזור: חלקה: 2 שורה: 1 קבר : 1

 

סיפור החיים של טוראי ישראל שקולניק

514031

שקולניק, ישראל אופיר

בן הילדה ויחזקאל. נולד ביום ו' בחשוון תשל"ו (11.10.1975) במושב כוכב מיכאל. בן שלישי מתוך שבעה ילדי משפחת שקולניק. ישראל החל את לימודיו בבית-ספר יסודי בקרית גת, המשיך בבית-הספר "כרכור" בפרדס חנה ובבית-הספר החקלאי "פרדס חנה", וסיים בתיכון "רמת מנשה עמל" בעין שמר, במגמת חשמלאות רכב. ישראל עסק בספורט והגיע למקום ראשון באליפות ישראל בהתעמלות קרקע. היה חבר בתנועת הנוער "בית"ר" ובגרעין התיישבות "גח"ל", שהיה מיועד להתיישב בצפת. בנוסף לעיסוקיו גם התנדב במשמר האזרחי. היה קשור מאוד לבני משפחתו, ובמיוחד לשני אחיו הצעירים - טל ועומר. משפחת שקולניק ניהלה "רומן" מיוחד עם הנח"ל - הדודים, האב והאחים, שירתו כולם במסלול הקרבי בחטיבה, והיה זה אך טבעי שישראל ימשיך מסורת זו.

באמצע חודש פברואר 1994 התגייס ישראל לצה"ל והחל באימוני הטירונות בחטיבת הנח"ל. הוא היה חייל שקט, ממושמע ומסודר, חייכן, שמח וחברותי מאוד, שביצע את כל המטלות שהוטלו עליו על הצד הטוב ביותר. חבריו סיפרו שהיה נגן וזמר מוכשר.

ישראל נפל בעת שירותו, ביום ט' בתמוז תשנ"ד (18.6.1994). בן שמונה עשרה היה בנופלו. הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין בפרדס חנה. הותיר אחריו הורים, אחות - תמר וחמישה אחים - ערן, אריאל, רפאל, טל ועומר. משפחתו הנציחה את זכרו בחדר מחשבים ביהוד, בגן שעשועים הנקרא על שמו במבוא דותן, ובערב כשרונות צעירים במתנ"ס השומרון, הנערך לזכרו מדי שנה.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן