גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

סמל

מולטו-אשר גדעון

תאריך הנפילה  כ"ח שבט תשנ"ז

04.02.1997

בגיל  21

מנוחה אחרונה בבית העלמין

לוד (צבאי)

אזור: חלקה: 2 שורה: 1 קבר : 4

 

סיפור החיים של סמל מולטו-אשר גדעון

514845

גדעון, מולטו אשר

בן וובנש ובמראו. נולד ביום כ"ח בטבת תשל"ו (15.1.1976), באתיופיה. בן זקונים להוריו, אח לאובלם וזמתו. בילדותו עסק מולטו ברעיית כבשים וכשמלאו לו חמש עשרה שנה החל בלימודי עבודת ברזל. מולטו היה עלם שקט וצנוע והיה קשור עד מאוד לבני משפחתו ובעיקר להוריו המבוגרים. בשנת 1992 עלה עם משפחתו ארצה והחל את לימודיו באולפן, תחילה בלוד ובהמשך באשקלון.

מולטו גילה רצון עז לשרת בצה"ל ולהגן על מדינת ישראל כלוחם בחיל קרבי. ואכן, משגויס לשירות החובה בראשית יולי 1995, שובץ בפלוגת ההנדסה של חטיבת הנח"ל. על אף המצב הכלכלי הקשה בביתו בחר להיות לוחם, גילה נחישות ונכונות להקריב ולהשקיע. הוא היה לחייל בעל כוח רצון יוצא דופן, ותמיד עשה את מירב המאמצים למצות את יכולתו. מפקדיו מספרים שהיה חייל מקסים ואהוב עד מאוד על חבריו ליחידה. הוא היה בעל חוש הומור מיוחד במינו וידע לומר משהו מצחיק ומעודד גם ברגעים קשים.

בערב של יום כ"ח בשבט תשנ"ז (4.2.1997) אירע אסון המסוקים, כששני מסוקי יסעור התנגשו מעל מושב שאר ישוב. שבעים ושלושה הלוחמים, שעשו דרכם לפעילות מבצעית בלבנון, נהרגו, וביניהם היה מולטו. בן עשרים ואחת היה בנופלו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בלוד. הותיר אחריו הורים, אח ואחות. לאחר נפילתו הועלה מולטו לדרגת סמל.

סיפר אחיו, אובלם: "מולטו היה האור במשפחתנו, ומאז שנפטר - היום הפך לחושך. קשה לי מאוד, מולטו היה תמיד עמי, כעת אין לי עם מי להתייעץ ובמי להיעזר".

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן