גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

רב טוראי

מיכאיל שוורצבורד

תאריך הנפילה  ל' כסלו תש"ס

08.12.1999

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

חיפה (צבאי)

אזור: ג חלקה: 3 שורה: 1 קבר : 1

 

סיפור החיים של רב טוראי מיכאיל שוורצבורד

515539

שוורצבורד, מיכאיל (מישה)

בן יחיד לרעיה ולאוניד. נולד ביום כ' בכסלו תשמ"א (28.11.1980) בעיר קייב שבאוקראינה. בשנת 1991, כשמלאו לו 11 שנים, עלה עם הוריו ארצה והמשפחה השתקעה בנשר.

מיכאיל השתלב עד מהרה בבית-הספר היסודי "גבעון" וסיים את לימודיו בהצלחה בבית-הספר התיכון "מקיף נשר" במגמה עיונית ובידו תעודת בגרות מלאה.

מיכאיל היה ספורטאי ועסק בתחומי ספורט רבים: קרב מגע, איגרוף, ג'ודו, ריצה ושחייה.

בשעותיו הפנויות הרבה לקרוא ספרים בעברית, ברוסית ובאנגלית ואהב לחרוז שירים בעברית ובאנגלית. הוא אף מצא זמן לתרום לקהילה והתנדב ל"משמר האזרחי".

מיכאיל היה בן למופת, אוהב ומסור להוריו, חבר אמיתי שידע לתת יד ואוזן קשבת לכל מי שנזקק לכך.

מיכאיל היה נחוש בדעתו לשרת בצנחנים למרות היותו בן יחיד. לקראת גיוסו לצה"ל התאמן וחיזק את עצמו פיסית על-מנת להתקבל לחטיבת הצנחנים.

בחודש מרס 1999 התגייס מיכאיל לצה"ל, עבר גיבוש ושובץ בקורס מפקדי כיתות. הוא סיים את הקורס בהצלחה ושובץ ב"חוות השומר", משום שמצא אתגר בפעילות שם ויכול היה לעזור לחיילים מתקשים.

ביום ל' בכסלו תש"ס (8.12.1999) נפל רב"ט מיכאיל שוורצבורד בעת שירותו והוא בן תשע-עשרה. הוא הובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בחיפה. הותיר אחריו הורים עצובים, בוכים ומתגעגעים.

הרמטכ"ל, רב-אלוף שאול מופז, כתב למשפחה: "מיכאיל זיכרונו לברכה, שירת כמפקד כיתה ב"חוות השומר" של מפקדת קצין חינוך ונוער ראשי שבאגף כוח-אדם. מיכאיל תואר על-ידי מפקדיו כחייל בעל רמה אישית גבוהה, שניחן במשמעת עצמית, הפגין מוטיבציה להמשך שירותו הצבאי ומילא את תפקידו ברצינות רבה. מיכאיל היה חייל חברותי אשר אהב לעזור ולסייע לחבריו בכל עת והיה אהוב ואהוד על מפקדיו וחבריו כאחד."

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן