גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

משה עזרא

תאריך הנפילה  כ"ח אייר תשמ"ט

01.06.1989

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

קרית אתא

אזור: חלקה: 1 שורה: 4 קבר : 5

 

סיפור החיים של טוראי משה עזרא

512095

עזרא, משה

בן צפורה ורחמים. נולד ביום ה' בחשוון תשל"א (4.11.1970) בקרית אתא. למד בבית-הספר היסודי 'שפרינצק' בקרית בנימין. את לימודיו התיכוניים התחיל בבית-הספר התיכון 'עמל' בקרית אתא. לאחר-מכן עבר ללמוד בקיבוץ סאסא במסגרת עליית הנוער. הוא סיים את לימודיו בבית-הספר התיכון של חיל-החימוש 'אורים' בקרית טבעון והוכשר כחשמלאי רכב.

למשה היה כשרון בידור ומשחק והוא אהב להשתתף בהצגות. תחביב נוסף היה לו - רכיבה על אופנועו. משה היה חייכן, חכם, וחברותי. הוא אהב לבלות עם חבריו במסיבות והקפיד בלבושו. ביתו היווה מקום מפגש עבור חבריו וחברותיו עד השעות הקטנות של הלילה. לפני גיוסו לצה"ל עבד בחברת הדלק 'פז' בחיפה. הוא היה עובד מסור ולא החסיר יום עבודה.

משה גויס לצה"ל בראשית מאי 1989 והתחיל את הטירונות. ביום כ"ח באייר תשמ"ט (1.6.1989) נפל בעת שירותו והובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית בבית-העלמין בקרית אתא. השאיר אחריו שני אחים - ישראל ויאיר ואחות - פנינה.

במכתב תנחומים למשפחה כתב מפקדו: "מותו בטרם עת היכה אותנו, חבריו ומפקדיו, בתדהמה ובתחושה קשה על אבדן עמית, חייל ואדם. נזכור את משה כאדם וכחבר". הוריו תרמו לזכרו מזגנים לבית-הכנסת 'אוהל רבקה' בקרית בנימין וחקקו את שמו על לוח במקום.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן