גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

משה קבלו

תאריך הנפילה  י"א אייר תשמ"ט

15.05.1989

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

דימונה (צבאי)

אזור: חלקה: 2 שורה: 2 קבר : 6

 

סיפור החיים של טוראי משה קבלו

512086

קבלו, משה

בן טורקיה וחיים. נולד ביום ח' בתמוז תש"ל (12.7.1970) בדימונה, בן-זקונים להוריו. למד בבית-הספר היסודי 'רביבים' בדימונה. אחרי-כן המשיך את לימודיו בבית-הספר התיכון 'להמן' שבמקום.

כשהיה בן שנה נפל מחלון ביתו שבקומה הראשונה וניצל בנס, ורק צלקת קטנה נותרה במצחו. משה היה אהוב על מוריו ועל חבריו. הוא אהב משחקי ספורט. כשהיה בכיתה ט' הצטרף לתנועת 'השומר הצעיר' ונטל חלק בכל הפעילויות החברתיות של התנועה. בהתקרב מועד גיוסו הצטרף לגרעין הנח"ל 'ססגון' לקיבוץ סמר. הוא יצא לשל"ת מוקדם בקיבוץ רוחמה, ותקופה זו היתה התקופה היפה בחייו.

משה גויס לצה"ל בשלהי דצמבר 1988 ועשה את שירותו בנח"ל.

ביום י"א באייר תשמ"ט (15.5.1989) נפל בעת שירותו והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בדימונה. השאיר אחריו הורים, אח - שלמה וחמש אחיות - חנה, יעל, יפה, מרים ושוש.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "בנכם משה ז"ל התנדב לנח"ל והיה אמור להגשים עם חבריו את הציונות האמיתית ואהבת המולדת בדרך זו. צר לנו מאוד על כי לא זכה לכך. בשמי ובשם היחידה אני מביע את צערנו הרב על מותו של בנכם יקירכם משה ז"ל". וכתב חברו הטוב, שרגא מויסי: "משה - אהבתי אותך. תמיד היית לי רע וידיד. לעולם לא אשכח אותך ואת כל בני-ביתך". ועוד כתבו חבריו לגרעין: "קבלו - היית נהדר..." חבריו לגרעין הוציאו לאור חוברת לזכרו ובה דברים ושירים על דמותו.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן