גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל

סיפור החיים של סמל ראשון נועם שמחה

בן אילנה ואברהם. נולד בראש הנקרה ביום ח' באדר ב' תשל"ג (12.3.1973).הצעיר בין ארבעת ילדי משפחת שמחה, אח לענבל, רועי ועינב.

את לימודיו החל בבית הספר היסודי בקיבוצו, ובין תחביביו משחק הכדורגל. משם המשיך לבית הספר התיכון "סולם צור" בגשר הזיו, אותו סיים במגמה ביולוגית. הוא התנדב לשנת שירות ואף יצא לטיול לקפריסין, יוון וטורקיה לפני גיוסו.

נועם התגייס לצה"ל בדצמבר 1992. הוא עבר בהצלחה את מסלול בני משקים של הנח"ל, קורס צניחה, קורס מ"כים, מש"קי מרגמות וקורס סמלים, ושירת כמ"כ בפלוגת בני משקים בגדוד 50.

כחודש לפני נפילתו, ולפי בקשתו, המליץ מפקד הגדוד לשלוח אותו לקורס קצינים. נועם נפל בקרב בלבנון ביום י"א בתמוז תשנ"ד (20.6.1994), עת נורו טילי סאגר ופצצות מרגמה לעבר שיירת צה"ל שעלתה למוצב הבופור. בהתקפה נהרג נועם ושלושה חיילים נפצעו. בן עשרים ואחת היה בנפלו. הוא הועלה לדרגת סמל ראשון לאחר מותו. הובא למנוחות בבית העלמין בראש הנקרה. הותיר אחריו הורים, שתי אחיות ואח.

מפקד היחידה כותב למשפחה: "נועם נפל במהלך התקפה על שיירה שנעה אל מבצר הבופור בגיזרה המזרחית של אזור הבטחון, שם היה אמור להצטרף ולפקד על צוות מרגמה. למרגלות הבופור הותקפה השיירה ממארב בידי מחבלים אשר פתחו באש טילים ומרגמות… נועם היה מפקד למופת בפלוגת בני המשקים, האוירה שהשרה סביבו, החיוך, השמחה ועם זאת העקשנות לעמוד על דעתו, יהיו סמל ללוחמי הגדוד ומפקדיו. נפילתו של נועם בקרב הותירה אותנו, חבריו ומפקדיו בגדוד, המומים וכואבים. נועם יחסר לנו כחבר וכלוחם".

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן