גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

סמל

סלומון מרקס

תאריך הנפילה  י"ח תמוז תש"ן

11.07.1990

בגיל  22

מנוחה אחרונה בבית העלמין

אשדוד (צבאי)

אזור: חלקה: 2 שורה: 7 קבר : 1

 

סיפור החיים של סמל סלומון מרקס

512380

מרקס, שלומי (סלומון)

בן פרלה ואליהו. נולד ביום י"ח בתמוז תשכ"ח (14.7.1968) באשדוד. למד בבית-הספר היסודי 'שז"ר' ובחטיבת הביניים של בית-הספר התיכון-מקיף ד' בעירו. הוא סיים את לימודיו בפנימייה החקלאית 'כפר סילבר', במגמת מכונאות רכב. תחביבו הגדול של שלומי היה רכיבה על סוסים והוא רחש להם אהבה מיוחדת. כן היה חובב כדורגל נלהב וצפה במשחקי כדורגל בעירו מדי שבוע בשבוע.

שלומי גויס לצה"ל בראשית ספטמבר 1987 והתנדב לחיל-הנח"ל, לגרעין 'נטפים'. לאחר תקופת של"ת בקיבוץ ארז ולאחר הטירונות, הוצב יחד עם חבריו בגרעין בהיאחזות 'מול נבו' והמשיך פרק נוסף במקום בתפקיד מש"ק גן-ירק. בתום תקופת של"ת שנייה בקיבוץ ארז, נשלח להיאחזות הנח"ל 'אלישע' בתפקידו כמש"ק גן-ירק. להלן הערכת מפקדו, המצויה בתיקו האישי: "ממלא את תפקידו היטב וללא דופי, מנהל את גן-הירק לדוגמה, אמין ומסור למפקדיו".

ביום י"ח בתמוז תש"ן (11.7.1990), ביום הולדתו העברי העשרים ושניים, נפל סמל שלומי מרקס בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי באשדוד. הותיר אחריו הורים, אחות - אורלי ושני אחים - חיים וסמי.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "שלומי, בכוחות משותפים עם חיילי ההיאחזות, יוצר גן-ירק ומגדל ירקות יש מאין. בפרק האחרון, שלומי, מש"ק גן-ירק ותיק ומנוסה, מטפל בשטח גדול ומקבל על עצמו אחריות נרחבת. קשה היום לתאר את ההיאחזות בלי שלומי. אי-אפשר לחזור לחיים תקינים. הצער והכאב חזקים מדי".

הוריו הוציאו לאור ספר לזכרו.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן