גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

סער דוידי

תאריך הנפילה  י"א תשרי תשנ"ח

12.10.1997

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

קרית שאול (צבאי)

אזור: 2 חלקה: 18 שורה: 1 קבר : 12

 

סיפור החיים של טוראי סער דוידי

515066

דוידי, סער (ירום)

בן שולמית ומאיר. נולד בתל-אביב ביום י"ז בטבת תשל"ט (16.1.1979). אח ללינוי, כפיר ואסף.

סער, הבן השלישי במשפחה, גדל והתחנך בתל-אביב. הוא החל את לימודיו בבית-הספר היסודי "צבי שפירא" שבשכונת רמת חן וכבר כתלמיד בכיתה ב' אותר ואובחן כמחונן. אף על פי כן, המשיך ללמוד במסגרת הרגילה עד סיום כיתה ו', ובמקביל השתתף בחוגי העשרה שונים שהתאימו לרמתו הגבוהה. סער ביקר במתנ"ס המקומי כמעט בכל יום ונהנה מחוגי נגרות, קט-רגל, שש-בש ועוד. אחת מאהבותיו הגדולות הייתה קריאת ספרים והוא הרבה לבקר בספרייה העירונית. בהיותו "תולעת ספרים" שמסוגל היה לגמוע ספר בכל יום, גילה בקיאות רבה בספרי ילדים ונוער ובשמות המחברים.

סער היה חובב מושבע של תשבצים ובזמנו הפנוי אהב לשחק משחקי שח. הוא הנעים את זמנו מול מסך מחשב והתמצא בתוכנות שונות ומורכבות. פעמים רבות אתגר את עצמו בשחקו כנגד המחשב.

את לימודיו המשיך סער בחטיבת-הביניים ובחטיבה העליונה של בית-הספר התיכון "עירוני א'?" שבצפון תל-אביב, שם למד במגמה הריאלית. במקצועות פיזיקה ומתמטיקה היה תלמיד מבריק אך לא התרברב בהישגיו אלא נרתם לסייע לתלמידים המתקשים. סער נשלח מטעם בית-הספר ללמוד פיזיקה במעבדה מיוחדת בצפון תל אביב לתלמידים מצטיינים, ואילו את לימודי המתמטיקה עשה במסלול המואץ, בקבוצה קטנה ומצומצמת שאליה נבחר מכל השכבה, בן יחיד בין שמונה בנות.

סער צמח והתנשא לגובה של 180 סנטימטרים. הוא היה בחור מרשים ויפה תואר, אהוב ומוקף בחברים ובחברות מכל השכבות. בבחירות שנערכו בבית-הספר למועצת התלמידים נבחר ברוב קולות לשמש כיושב הראש אולם החליט, על דעת עצמו, לא לכהן בתפקיד זה.

בראשית חודש אוגוסט 1997 התגייס סער לצה"ל. חודשיים לאחר מכן נדמו חייו.

סער נפל בעת שירותו ביום י"א בתשרי תשנ"ח (12.10.1997) והוא בן שמונה-עשרה ותשעה חודשים. הותיר הורים, אחות ושני אחים. הוא הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בקרית שאול.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן